Gainward RTX 4070 ghost vs PowerColor Red Devil RX 7800 XT OC

Hocam bunu işlemciden dolayı yaşayan da olmuş. Bana ekran kartından vurdu. Ama sonra kendi kendine düzeldi 3-4 gündür sorun yaşamadım. Zaten düşündüğünüz gibi sürekli olan bişey değildi. Bazen günde 2 kere resetliyordu bazen 3-4 gün hiç reset atmıyordu. Genel anlamda ben çok memnunum. Bu fiyatlara çok çok iyi bir kart.
Anladim hocam fp olarak bende cok begendim. Dun siparisini gectim hayirlisi olur umarım. Cevaplar icin cok tesekkur ederim. Islemciden kaynakli dedigin bios chipset falan guncellemek gibi mi yoksa düşük mu kaliyor acaba o yuzden midir? Eski 5700xt de cok yasadim bu sorunu sirf bu yuzden amd den vazgeciyordum bu kartla gene kendine cekti beni bakalim hayirlisi :)

Anladim hocam fp olarak bende cok begendim. Dun siparisini gectim hayirlisi olur umarım. Cevaplar icin cok tesekkur ederim. Islemciden kaynakli dedigin bios chipset falan guncellemek gibi mi yoksa düşük mu kaliyor acaba o yuzden midir? Eski 5700xt de cok yasadim bu sorunu sirf bu yuzden amd den vazgeciyordum bu kartla gene kendine cekti beni bakalim hayirlisi :)
Hocam işlemci kaynaklı dediğim hata olay görüntüleyicisinde çıkan amd-keyid diye bir hata. Onun dışında 5600x 2K' da besliyor sorun olmuyor. Darboğaz oranı %5'i bulmaz yani. Güç bakımından gerçekten çok iyi kart.

Hocam dün geldi kart ve kasa. Kurulumunu yaptim. Meraktan sadece ustteki fanlari aktif edip on ve egzoz fanlarini kapattım test icin. Zorlama testlerinde islemci 60 kart 55 i gecmiyor. Muazzam bir kartmis gercekten. Fanlari aktif edince buz gibi bisey oldu. Simdilik guzel gidiyor umarim boyle üzmeden gider. Keyifli sohbet icin tesekkurler, nazarsiz setuplar diyelim :) soylemeden geçemeyeceğim kart uzerindeki ledler nokta nokta gozukmesi birwz kotu isiga ve fotoğraf cekerken yerine gore iyi duruyor. Ama genel fikrim keske yumusak gozukecek bisey yapsalarmis. Bazen baktigimda dolmus ici led havasi veriyor umarim tek derdim bu olur kartla ilgili :D

Hocam dün geldi kart ve kasa. Kurulumunu yaptim. Meraktan sadece ustteki fanlari aktif edip on ve egzoz fanlarini kapattım test icin. Zorlama testlerinde islemci 60 kart 55 i gecmiyor. Muazzam bir kartmis gercekten. Fanlari aktif edince buz gibi bisey oldu. Simdilik guzel gidiyor umarim boyle üzmeden gider. Keyifli sohbet icin tesekkurler, nazarsiz setuplar diyelim :) soylemeden geçemeyeceğim kart uzerindeki ledler nokta nokta gozukmesi birwz kotu isiga ve fotoğraf cekerken yerine gore iyi duruyor. Ama genel fikrim keske yumusak gozukecek bisey yapsalarmis. Bazen baktigimda dolmus ici led havasi veriyor umarim tek derdim bu olur kartla ilgili :D
Soran herkese öneriyorum hocam parasının gerçekten üstünde bir kart şu piyasada. Evet o nokta ledler biraz apaçi işi gibi :D. Ama bi uygulaması var kutusundan çıkan kartta yazıyor. Orda şiddet ayarı falan var ben çok kurcalamadım. Belki orda vardır ufak tefek düzeltecek ayarlar bi bakın derim. Ben teşekkür ederim :).

Soran herkese öneriyorum hocam parasının gerçekten üstünde bir kart şu piyasada. Evet o nokta ledler biraz apaçi işi gibi :D. Ama bi uygulaması var kutusundan çıkan kartta yazıyor. Orda şiddet ayarı falan var ben çok kurcalamadım. Belki orda vardır ufak tefek düzeltecek ayarlar bi bakın derim. Ben teşekkür ederim :).
Evet masaustune isik lazim oldugunda fulluyorum uygulamadan cok guzel bi isik olusturuyor. Apaci ledleri islevsel kullanarak cozdum :D uygulamalarini da daha da gelistirmeleri icin powercolora mail yolladim. Gelistirseler biraz opsiyonu olsa cok guzel olabilir. Setupu da guzel bir gorselle salıyorum buraya alacaklar da görmüş olur biraz :)

Dosya Ekleri

• 20231209_203731.jpg
    20231209_203731.jpg
    93,3 KB · Görüntüleme: 21
Bu da benim yiğido hocam :). Güle güle kullanın siz de hayırlı uğurlu olsun :).

Dosya Ekleri

• 8e46de60-77b1-4531-bf44-db0af31b5b00.jpg
    8e46de60-77b1-4531-bf44-db0af31b5b00.jpg
    151,4 KB · Görüntüleme: 16
8GB VRAM kesinlikle şu anda bence yetersiz, birçok oyunda ağzına kadar dolduğuna şahit oldum.
Hangisi ucuzsa o alınmalı derim, ben ikinci el 6900XT aldım, saat gibi. 😍

Yeni konular

Geri
Yukarı