Galax GeForce RTX 4060 vs ASUS Dual GeForce RTX 4060

Deniz_Ghost1903

Femtopat
Daha fazla  
Hazır sistem almayı düşünüyorum ve iki sistem arasında kaldım. Birisinin ekran kartı Galax GeForce RTX 4060 diğerinin.
ASUS Dual GeForce RTX 4060 arada 2K bir fiyat farkı var. Galax markasını yeni duydum merak ettiğim hangisinin soğutması daha iyi ya da ASUS yerine Galax alınır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Galax al geç. İnan o farka değecek bir mevzu yok ortada. Galax ta gayet FP markadır. Soğutma yönünden üzmez. En ucuzunu al hatta,

Hazır sistem almayı düşünüyorum ve iki sistem arasında kaldım. Birisinin ekran kartı Galax GeForce RTX 4060 diğerinin.
ASUS Dual GeForce RTX 4060 arada 2K bir fiyat farkı var. Galax markasını yeni duydum merak ettiğim hangisinin soğutması daha iyi ya da ASUS yerine Galax alınır mı?

2K koyamam diyorsan zorlamaya gerek yok Galax al. ASUS bir yandanda marka ismi var ondan koyuyor fiyata.

Galax 4080 kullanıyorum. 65 derece üstünü görmedim, Galax öneririm.

Ben genelde ekran kartının soğutma kalitesine dair fikir vermesi açısından kartın boyutlarına bakarım.

Asus Dual 227 - 123 - 50 mm boyutlarında.
Galax ise 251 - 130 - 40 mm boyutlarında.

10 mm genişlik farkı var. Ama derinlik ve yükseklik yönünden Galax daha büyük.

40 mm genişlik yaklaşık 2 slot kaplıyor demektir. Bence bu iyi bir şey. Micro ATX anakart kullanıyorsanız ve ikinci PCI slotu da alttaysa o ikinci slotu muhtemelen kapatmayacaktır.

Tabi 50 mm olsaydı Galax da daha iyi soğuturdu muhtemelen.

Ben de Galax diyorum.

Geri
Yukarı