Gamebook vs Notebook

barış yarboynu

Hectopat
Daha fazla  
Ben makine mühendisliği okuyorum ve derslerde kullanacağım programlardan dolayı bir laptopa ihtiyacım var. Piyasada limitime gore baktıgım zaman Gamebooklar daha özellikli daha cazip geliyor. Bir arkadasımdan duyduguma gore Gamebook'ların oyun dısında office programları gıbı programları calıstırırken verımlerı notebooklara gore daha dusuk oluyormus bu dogru mu? Ve benim limitim 4.000 TL bu fiyata kadar derslerimde kullanabilecegım laptop önerebilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yanlış bir bilgidir duyduğunuz. Gamebookların donanımları daha üst seviyededir ve harici ekran kartı bulundururlar. Soğutmaları daha iyidir normal notobooklara göre. Sana önerim Monster Abra A5 V11.1'dir işlemcisi İ7 7700HQ ekran kartı GTX1050. İşlemcisi mühendislik için uygun.

Yine bir bakkal bilgisi ile karşı karşıyayız. Öyle bir durum kesinlikle söz konusu dahi olamaz.

Gamebooklar dizüstü PC'lerin spor otomobilleri olarak düşünebilirsiniz. Nasıl bir spor otomobile yolda gidemez denir. :cool:

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı