Ghost Spectre 10 vs Manuel Tweak Windows 10 vs Ognitorenks Windows 10

artifactr

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Laptopumda 8 GB RAM var. Custom Windows'lari uzun zamandir araştırıyorum. Oyun bilgisayarımda AtlasOS kullanıyorum ve memnunum fakat laptopumda atlasta bazi sikintilar yaşadığım için onu kullanamiyorum.

Biliyorsunuz ki bu Windows'lar riskli. Dolayisiyla bilgisayar uzerinde sadece sanal kart kullanmak şartı ile Ghost Spectre 10 mu yoksa christitus tweaker ile ve başka Tweak'lerle mi uğraşmaliyim? (her turlu RAM kullanimi ghostta daha az olur biliyorum).

Bilgisayarimda önemli fotoğraf yok, şifrelerim Google keep üzerinde, ama browser kayitli şifrelerini tarayicidan çalabilirler mi bilemiyorum. Gerçi bu sorunu hiç yaşayan yok ama Ghost Spectre'nin laptop batarya ömrünü stock Windows'a göre arttırması da beni o yöne itiyor. Ognitorenks abimizin yaptığı sistem de şeffaf ve RAM kullanımı oldukça düşük o da seçilebilecek en iyi alternatiflerden duruyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ghost Spectre çok giriş seviyesi bir OS. Ona rağmen çok fazla gereksiz ve tuhaf düzenlemeler var. .dll dosyalarına kadar düzenlemişler ve ona rağmen stoğa çok yakın. Güvenlik ve performans açısından bunu tavsiye etmiyorum.

AtlasOS gibi OS'lar yabancı olduğu için dil ve klavye düzeninde sıkıntı çıkarabiliyorlar bu yüzden yabancı OS'ları pek tavsiye etmem destek almak epey bir zor olacak.

KiNGHaZe güzel sistemler düzenliyor ve sık sık güncelleme paylaşıyor üstüne yapımcısı türk olunca baya bir kolaylık sağlıyor. 2 tane sürüm paylaşıyor birisi performans birisi lite sürüm. Lite sürümde performansa göre başlıca Windows Update, Microsoft Store ve Xbox hizmetleri bulunmuyor. OS'un içerdiği ayarlarıda paylaşıyor onu inceleyebilirsin.

OgnitorenKs'in şuan güncel bir sistemi bulunmuyor.

+ Bunlara harican NTLite gibi yazılımlarla kendi sistemini düzenleyebilirsin en iyisi bu olur ama biraz tecrübe gerekli.

Ghost spectre'nin oyun performansı bana göre kötü. Eğer sadece RAM kullanımı önemliyse ghost spectre olabilir.

Ognitorenks toolbox'ı hiç kullanmadım ama sanırım genek olarak performans yerine gizlilik ayarları sunuyor.

Performans olarak chris titus en iyisi olur diye düşünüyorum.

Tekrar söylüyorum. Oyun oynamıyorsanız sadece RAM kullanımı önemliyse ghost spectre daha mantıklı.

Win 10 ltsc. Resmi, Microsoft sürümü.
Tüm Custom ısolar bunun üzerine kuruluyor.
İndirip NTlite ile istemediğin şeyleri kapat.
En güvenilir yol.

Modifiye edilmiş Windows'lar dediğiniz gibi çok riskli bunları indirmek yerine NTLite programını kullanarak gereksiz gördüğünüz servisleri ve uygulamaları kaldırabilirsiniz ya da Linux dağıtımları deneye bilirsiniz.

Ama browser kayitli şifrelerini tarayicidan çalabilirler mi bilemiyorum.

Eğer keylogger varsa ve şifrenizi girerseniz neden çalmasınlar.

Geri
Yukarı