Gigabyte G24F-2 vs MSI G2412

Selam, monitörler bunlar. Sizce hangisini almalıyım? Ayrıca IPS ve SS IPS arasındaki fark nedir? Ve ikinci linkteki monitörde 165Hz, 180Hz OC dediği ne anlama geliyor?
MSI 23.8" G2412 170Hz 1ms HDMI DP FreeSync Premium FHD IPS Gaming Monitör | ITOPYA
GIGABYTE 23.8" G24F-2 165Hz (180Hz OC) 1ms 2xHDMI DP 3xUSB SS IPS FHD FreeSync Premium Gaming Monitör | ITOPYA

OC monitörün ayarlarından 180Hz kadar yükseltebilirsiniz demek.
Tabiki de G24F-2 öneririm bende aldım çok araştırmıştım.

Selam, monitörler bunlar. Sizce hangisini almalıyım? Ayrıca IPS ve SS IPS arasındaki fark nedir? Ve ikinci linkteki monitörde 165Hz, 180Hz OC dediği ne anlama geliyor?
MSI 23.8" G2412 170Hz 1ms HDMI DP FreeSync Premium FHD IPS Gaming Monitör | ITOPYA
GIGABYTE 23.8" G24F-2 165Hz (180Hz OC) 1ms 2xHDMI DP 3xUSB SS IPS FHD FreeSync Premium Gaming Monitör | ITOPYA

SS IPS de IPS'den biraz daha kaliteli olması lazım.

Ben Gigabyte G24F-2 kullanıyorum çok memnunun sana da öneririm.

27" modelini almayı düşünüyorum sizce bir fark var mıdır?

MSi G2412 modeli G24F-2'nin yenisi denilebilir. MSİ önerenler var ancak ben G24F-2 öneririm, kendim kullanıyorum, arkadaşıma da aldırdım ve hiç bir sorun yaşamadık. Görüntü kalitesi şahane, akıcılık güzel ve ghosting yok. Piyasaya sürülen yeni modellerinde (ben aldıktan sonra sürülmüş sanırım) ölü piksel çıkma şansı biraz artmış diyorlar ancak sırf bu sebeple tercih etmemek pek mantıklı değil. MSİ hakkında Pek bilgim yok maalesef.

MSİ kullanan arkadaşlar da yazarsa daha doğru karar verebilirsiniz.

@Onur Vatansever hocam mağazaya gitme şansınız yoksa MSİ alamazsınız.

Demin başka bir arkadaş konu açtı oradan fark ettim, web'de stok yok.

Son düzenleme:
MSI G2412 modeli G24F-2'nin yenisi denilebilir. MSI önerenler var ancak ben G24F-2 öneririm, kendim kullanıyorum, arkadaşıma da aldırdım ve hiçbir sorun yaşamadık. Görüntü kalitesi şahane, akıcılık güzel ve ghosting yok. Piyasaya sürülen yeni modellerinde (ben aldıktan sonra sürülmüş sanırım) ölü piksel çıkma şansı biraz artmış diyorlar ancak sırf bu sebeple tercih etmemek pek mantıklı değil. MSI hakkında pek bilgim yok maalesef.

MSI kullanan arkadaşlar da yazarsa daha doğru karar verebilirsiniz.

@Onur Vatansever hocam mağazaya gitme şansınız yoksa MSI alamazsınız.

Mağazadan alacağım.

Geri
Yukarı