Gitarda akor geçişleri

Burning Heart

Decapat
Daha fazla  
Selamlar. Öncelikle başlangıç ve öğrenme aşamasında biri olarak soruyorum bu soruyu. Şu an klavyeye bakarak akor geçişlerimi yapabiliyorum ancak bakmadan zorlanıyorum ve 10 denersem 1-2 tanesine düzgün basabiliyorum. Akor geçişi yaparken klavyeye bakmadan mı çalışmalıyım yoksa bakarak da çalışabilir miyim? Bakarak çalışırsam zaten ileride elim yerlere alıştığı için bakmama gerek kalmaz mı yoksa bu olayın olması için direkt bakmadan mı çalışmalıyım? Şimdiden cevap veren herkese teşekkürler.

Yavaşça ve düzgünce akor geçişleri yaptıkça alışırsın zaten. Başlarda bakarak yapabilirsin sonradan zaten hissediyorsun hangi perdede olduğunu ve ona göre basıyorsun akorları. Hızlı yapmaya çalışma, yavaşça geçiş yapıp sesi düzgün çıkartmaya bak. Yarım yamalak ses çıkarıp hızlı geçmektense yavaşça geçip düzgün ses çıkarmak daha önemli, zamanla zaten hızlanacaktır. Kolay gelsin.

Ellerini akora koyup bırak sürekli. Biraz alışınca akorlar arası geçiş yaparak sürekli elini çek bırak yaparsan bir süre sonra farketmeden basmaya başlarsın zaten.

Geri
Yukarı