Google Drive dosya indirme hatası

tixati

Kilopat
Daha fazla  
1613734275349.png

PC'de tarayıcı aracılığı ile dosya indirmeye çalıştığımda böyle hata veriyor, telefonda ise uygulama aracı ile sorunsuz indiriyor.

Dosya Ekleri

• 1613734243587.png
    1613734243587.png
    8,8 KB · Görüntüleme: 377
Tarayıcınız koruma modunda falan ise çerez takibini kapatabilir. Bu yüzden sitenin çerezlere erişimi kapandığı için indirme sağlanmayacaktır. Chrome yüksek koruma modunu vs. kapatın.

GDrive sitesinde üçüncü parti çerezleri engelleyince çoğu işlevi çalışmıyor. Tamamen üçüncü taraf çerezler engelle ayarını kapatmak yerine, site için kapatabilirsin. Şahsen gizliliği artıran bir ayar olduğu için kullanmaya devam etmeni öneririm. Kendim de her tarayıcıda kullanıyorum.

İlk olarka GDrive sayfana git. Sonra resimdeki yöntemleri uygula.

Screenshot_2.png

Screenshot_3.png

Brave tarayıcısı kullanıyorsan şu ayarı site için kapatman yeterli olacaktır.

Screenshot_4.png

Bu arada herkese ''Üçüncü taraf çerezleri engelle'' ayarı açık kullanmasını öneririm. Brave ve Firefox kendi koruma ayarlarında bu çerezleri engelleme ayarını sunuyorlar. GDrive ya da otomatik olarak başka siteden oturum verisi çeken Microsoft, Disqus, Facebook siteleri vb. sorun çıkarabilir. Sorun yaşadığınızda çerezleri geçici olarak izin ver deyip tekrar kapatabilirsiniz.

Mobil tarayıcılar içinde Brave üzerinde sol üstteki kilit simgesinden yapıyorsunuz. Chrome tarayıcısında nasıl bilmiyorum, telefonumda yüklü değil. Uygulamasını kullanman daha faydalı olacaktır.

Screenshot_5.png

Geri
Yukarı