GTA 5'te ekran kartı 80 dereceye ulaşıyor

Hocam 80 derece olmasını pek istemiyorum ama, riskli midir ki? Düşürmenin yolu yok mudur?

FPS sabitlemeyi deneyebilirsin öyle düşer. Ama sabitlemeden illa düşsün diyorsan da termal macun yeniliği yapabilirsin, kasan da boş fan yuvası varsa fan ekleyebilirsin, kasanın camını açabilirsin (tozlanmayı arttırır) vs.

FPS sabitlemeyi deneyebilirsin öyle düşer. Ama sabitlemeden illa düşsün diyorsan da termal macun yeniliği yapabilirsin, kasan da boş fan yuvası varsa fan ekleyebilirsin, kasanın camını açabilirsin (tozlanmayı arttırır) vs.
Hocam ekran kartı vs. parçalar yep yeni, 1 ay olmuştur belki alalı, kasanın üstüne hava filtresi var, az buçuk büyük, param olduğunda fan eklerim hocam, teşekkürler.

Selam, GTA 5 oynuyorum fakat ekran kartı çok kullanılıyor, ilk yüksek ayarlarda oynuyordum, düşürdüm, gene düşürdüm. Hala sonuç aynı ekran kartı kullanılıyor ve 80 derece oluyor ve ekran kartı kullanılıyor dediğim, işlemciyi kullanmıyor ayarlar düşükte olmasına rağmen ekran kartını kullanıyor. Bu da sıcaklığın yükselmesi oluyor, ekran kartı %90-100 arası kullanılıyorken işlemci %40-80 arası kullanılıyor genelde %40'larda kullanılıyor, ne yapabilirim? GeForce Experience'tan ayarlar performans moduna aldım hala sonuç aynı.

Yani %100 kullanılıyor ve olması gereken bu sonuçta ısınması gayet normal ısınmasının sebebi kasanın yan camı açıksa veya ön kısım camsa kasa hava almıyor olabilir ayrıca kasa masanın altındaysa bu da sebep olur zaten havalar 40 derece ekran kartının biraz ısınması normal 80 derece kötü değil normaldir 90 95 sıkıntılı, ekran kartının fanı 80 dereceye göre ayarlanmış olabilir ekran kartının fanını manuele getirip daha düşük sıcaklıklara çekebilirsiniz ama gerek yok buna.

Yani %100 kullanılıyor ve olması gereken bu sonuçta ısınması gayet normal ısınmasının sebebi kasanın yan camı açıksa veya ön kısım camsa kasa hava almıyor olabilir ayrıca kasa masanın altındaysa bu da sebep olur zaten havalar 40 derece ekran kartının biraz ısınması normal 80 derece kötü değil normaldir 90 95 sıkıntılı, ekran kartının fanı 80 dereceye göre ayarlanmış olabilir ekran kartının fanını manuele getirip daha düşük sıcaklıklara çekebilirsiniz ama gerek yok buna.
Evet hocam bence de gerek yoktur, masanın altında ve camı kapalı ama kasanın üstünde az buçuk büyük hava filtresi var, uzun biraz, o etki etmez midir?

Evet hocam bence de gerek yoktur, masanın altında ve camı kapalı ama kasanın üstünde az buçuk büyük hava filtresi var, uzun biraz, o etki etmez midir?

Masanın altı pek iyi olmuyor açıkçası ön kısım cam olduğu için yeterli havayı alamıyor, kasanın alt kısmında yer olması gerekiyor oradan ön camı çıkarıp sıcaklığı öyle ölçmeyi deneyebilirsiniz. Toz filtresinin sıcaklığa etki edeceğini çok düşünmüyorum açıkçası.

Masanın altı pek iyi olmuyor açıkcası ön kısım cam olduğu için yeterli havayı alamıyor, kasanın alt kısmında yer olması gerekiyor oradan ön camı çıkarıp sıcaklığı öyle ölçmeyi deneyebilirsiniz.
Hocam hiç çıkarmıyım, hem tozlanmasın vs.
1690393901651.png

Şöyle bir hava filtresi var, yetmez midir? Fotoğrafta pek gözükmemiş ama filtresi delikli hava rahatça girip, çıkabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı