GTX 1070 MSI Afterburner VRAM Frekansı Sorunu

hakanxx91

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 21 Aralıkta MSI GTX 1070 Gaming X aldım 1980TL'ye. Bugün bir oyun oynarken after burner programını açıp verilere bakıyım dedim. Ancak VRAM frekansı Gaming'te 8010 MHz olmasına rağmen programda 4007 görünmekteydi. Normalde pek takmam bu tarz durumları ancak diğer frekans değerleri 1025'te çalışırken 8010'da çalışması gereken VRAM frekansı neden 4007'de sabit kalıyor?

Oynadığım oyundan bir kare;

ad756af0-bec6-43b7-b58b-8c6f742d9e5d.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Teşekkürler. Meraklandırdı gece gece.
Aslında söylemek gerekirse 4 adet 1 GB RAM ekran kartına ayrı ayrı değil yani 1 GB gibi değil 4 tanesi birleşik şekilde bağlanıyor. Mesela optimizasyon hatalı oyunlarda bazen bellek 4 GB olarak gözüküyor. Kısacası bu şekilde.:)

Bellek zaten 4 GB değil. 8 Olmasına rağmen Dx9 da 4 sınırından 4 kullanır diye düşünüp acaba MHZ de mi yarıya iniyor diye düşündüm. Sonra saat hızının sürekli değiştiğini gördüm. Ancak MHZ 4007 de sabit kaldığı beni şaşırttı ama dediğiniz gibi 2 ile çarpmak gerekebiliyor bazen. Aynı soruyu birisi MSI forumunda yazmış ama kimse düzgün cevap vermemiş. Bazıları aldığın ürünün değerleri tamamen şansa bağlı falan yazmış o nedenle sordum. 2 gün sonra 1 haftalık cayma hakkı dolacak diye acele ettim.

Bellek zaten 4 GB değil. 8 Olmasına rağmen Dx9 da 4 sınırından 4 kullanır diye düşünüp acaba MHZ de mi yarıya iniyor diye düşündüm. Sonra saat hızının sürekli değiştiğini gördüm. Ancak MHZ 4007 de sabit kaldığı beni şaşırttı ama dediğiniz gibi 2 ile çarpmak gerekebiliyor bazen. Aynı soruyu birisi MSI forumunda yazmış ama kimse düzgün cevap vermemiş. Bazıları aldığın ürünün değerleri tamamen şansa bağlı falan yazmış o nedenle sordum. 2 gün sonra 1 haftalık cayma hakkı dolacak diye acele ettim.
Şansa bağlı olan şey GPU'nun OC performansıdır.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı