GTX 1070 servispoint deneyimlerim

Rewindo

Hectopat
Daha fazla  
Ekran kartımı servispointe yolladım 5-6 gün beklemeden sonra haber vermeden ekran kartımı tekrar bana kargoladılar.
Arıza tespiti yapılacaktı yapmadılar yapmak için beni aramadılar.
Direkt olarak gönderdiğim gibi bana ürünü geri gönderdiler.
Ürünü göndermeden önce e-posta atmıştım ve bu şekilde bir şey yazdılar.

Not: eğer ürününüzde kullanıcı hatasına bağlı bir arıza tespit edilirse veya ürününüzün garantisi sona ermişse, ücretli olarak onarım yapılacaktır. arıza tespit öncesi, tarafınız ile irtibata geçilerek durum bilgisi verilerek, arıza tespit ücreti talep edilecektir. arıza tespit bedeli 150 TL+KDV'dir. (177 TL KDV dahil) arıza tespit ücretini kabul ettiğiniz takdirde, ürününüzün arıza tespiti yapılacak ve onarım bedeli tarafınıza sunulacaktır.

1. Arıza tespit ücretini onaylamamanız durumunda ürününüze herhangi bir işlem yapılmadan ve sizden herhangi bir ücret talep edilmeden ürününüzün gönderimi sağlanacaktır.
  2. Arıza tespit ücretini onaylamanız ve onarım bedelini onaylamamanız durumunda 150 TL+KDV (177 TL KDV dahil) arıza tespit ücretini yatırdıktan sonra, ürününüzün gönderimi sağlanacaktır.
  3. Onarım bedelini onaylamanız durumunda herhangi bir arıza tespit ücreti talep edilmeyecektir. Onarım bedelini yatırdıktan sonra, ürününüzün gönderimi sağlanacaktır.
Yeşille boyadığım olay hiçbir şekilde olmadı.
Sonradan bilgilendirme için PDF yolladılar.
PDF'te onarım bilgilerinde onarım türüne garanti içi ücretsiz onarım yazmışlar onarım ücretine yok yazmışlar.
Ama ekran kartı hakkında hiçbir bilgi vermediler ve hiçbir şekilde onarım ve arıza tespiti yapılmadı.

Hocam maalesef MSI ne kadar kaliteli olsa da "servispoint" bir o kadar kalitesiz ve tabiri caizse mide bulandırıcı bir servis. Yeni aldığım monitörüme kanatlı bir böcek nasıl girdiyse girmiş ve ben de bunun devamında servispoint'e gittim. Ekranı gösterdim ve basit bir işlem olduğunu, sadece panelin açılıp halledilmesini istediğimi söyledim. Binbir türlü bahane ve söz ile bir şekilde yetkili arkadaşa gösterme konusunda ikna ettim. Birkaç dakikalık bekleme sonucunda içerideki "teknik eleman" monitörü bir bezle silip kontrol etmiş ve bu sinek monitörün içinde demiş. 🙄 Hadi ya ciddisin sen. Biz bunu çıkaramayız panel değişimi yapacağız ve onun için de yurtdışından parça getirelim dediler. Ekranı aldığım gibi uzaklaştım oradan. Kaldı ki resepsiyondaki kadın çalışan o kadar ukala ve edepsiz ki. Sonuç olarak uzak durun hocalarım o servisten. Garantiyi bozdurup tamir ettiririm çok daha sağlıklı olur.

Hocam ekran kartım bozuk yük bindiği zaman oyundan atıyor PC kapanıyor bazen sıkıntı yani ben bunu nerede yaptıracağım peki sorunu bile söylemediler zaten.
Düzeltme
E-mail atmışlar ama mail gereksize düşmüş ben görmemişim ama yinede telefondan haber etmeleri gerekiyordu
Sonra tekrar gönderdim Arıza Tespit kısmında ekran kartının sorunu çözmüşler

Son düzenleme:

Geri
Yukarı