GTX 1070 Sisteme Custom Sıvı Soğutma

Asgencer

Hectopat
Arkadaşlar merhaba yeni bir sistem topluyorum ve custom sıvı soğutma illa da olsun istiyorum. Çok araştırdım çok farklı fikirler ürettim tıkandığım bazı yerler oldu o yüzden yardımınıza ihtiyacım oldu.

Öncelikle Boğaziçi Bilgisayar Mühendisliği son sınıf öğrencisiyim donanımla çok alakam yok. Ama fiziki olarak bi bilgisayar toplamamış olsam da az çok anlıyorum bu işlerden.

Öncelikle parçalarım:
İntel i7 8700K Coffee Lake
MSI Gaming X 1070
Asus ROG Strix Z370-E
Corsair Vengeance RGB 2x8 3000 MHz DDR4
Kasa olarakta FSP CMT510

İlk sorum şu:
1529920021180.jpeg

Kasa 4 adet RGB fanla geldi fakat bu fanların devir sayılarını bulamadım. Fanlar da güzel bir görünüme sahip öndeki 3 fanın önüne direkt radyatörü koyarsam yeterli olur mu ? Ekstra fan almaya gerek var mı ?

3 fanlı radyatörle beraber büyük rezervuarlı bir pompa istiyorum. Kasam da buna müsait diye düşünüyorum.

Öncelikle Thermaltake Pacific RL360 modeline baktım.
1529920219819.jpeg

Fakat gerek fana ihtiyacım olmadığını düşünmem, gerek de Hard Tube tercih etmem hem de thermaltakete ekran kartıma göre bir GPU block bulmamam beni uzaklaştırdı.

Bu sebeple ek ya bakındım.

Ek yeni alüminyum serisi hoşuma gitti açıkçası henüz benim ekran kartı için bir bloğu olmamasına rağmen sonradan çıkabileceği söyleniyor. Diğer parçaların da maliyeti çok uyguna geliyor. Ayriyeten tüm parçalarda aynı alüminyum metali kullanıldığı için herhangi bir riski olmadığı söyleniyor. Yani ek ve alüminyum olacaksa loopunda, başka herhangi bir marka veya alüminyum olmayan herhangi bir ek ürününü loopa kesinlikle eklememek gerekiyormuş. Bu sebepten ötürü onu da ikinci planda tutuyorum.

Daha sonra Bitspower Alphacook Bawson gibi bir çok markaya baktım fakat yine de adam akıllı bir sonuç bulamadım.

Şimdi istediklerim şunlar:

Bütçem 2500 TL
360 mm radyatör olsun
Uzun bir rezervuarı olsun
Hard tube tercih ediyorum ama montajı zorlaştıracaksa sızdırma riski en aza inebilecek fittingler ve borularla tercih ederim (akrilik veya petg olması daha iyi olur) olmazsa soft tube’a da razıyım
Montaj konusunda yardım edebilecek arkadaşlar varsa desteklerinizi veya önerlerinizi bekliyorum
Gpu soğutma olsun fakat 2500 bütçe yetmezse bile sonradan dahil edilebilir olsun yani şu an kurduğum loopa eklenebilir olsun.

Bu şartları karşılayabilecek parça veya sistem önerilerinizi bekliyorum.

Özellikle GPU soğutmada blocku takarken ekran kartının kasasını söktüğümüz için garantisi gidiyormuş. Benim kart 2 yılı doldurdu garanti sorunum yok fakat hiç bilmeden bu işe girişmek istemiyorum değerli bir kartı çöp etmek en son istediğim şey bu konuda tecrübeli arkadaşlardan destek bekliyorum.

Lokasyon istanbul/maltepe yardım eden arkadaşlara çay-kahve-yemek ikramında bulunabilirim. Eğer bir firma garantisinde yapılacaksa ücretli ve benim gözetimimde bir montajı da değerlendirebilirim.

Herkese şimdiden çok teşekkür ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı