GTX 1080 Ti ile FHD Çözünürlük Darboğaz Yapar mı?

Grafikleri yüksek ayarlara çektiğiniz sürece hiçbir sıkıntı olmaz. Şu sürekli 1080-1080ti ile 2k 4k zorunluluk yapan arkadaşların akıllarından ne geçiyor da bu tür şeyler ortaya çıkıyor :)
Aklımdan 1080 ve 1080 Ti'ın UHD için tasarlandığı geçiyor ve bu tür şeyler bu sayede ortaya çıkıyor canım.

Herhangi bir hikayeli oyunda 60FPS ötesi ne ifade ediyor? :) "Öyle bir PC alacağım ki, 10000 FPS verecek, vuracağım kırbacı." Keyif aldığımız şey oyun değil de sol üstte abartı rakamlar görmek herhalde.

Aklımdan 1080 ve 1080 Ti'ın UHD için tasarlandığı geçiyor ve bu tür şeyler bu sayede ortaya çıkıyor canım.
Daha önce 144 Hz'de oyun oynadınız mı bilmiyorum ama ben gidip de 2k-4k için 60-80 FPS alıp gözlerime işkence çektiremem. Nedense o FPS'lere alışamadı gözüm 120-144 Hz tercihim. Bahsettiğimiz gtx 1080 de AAA oyunlarda 2K'da bile 140 FPS veremiyor.
Herhangi bir hikayeli oyunda 60FPS ötesi ne ifade ediyor? :) "Öyle bir PC alacağım ki, 10000 FPS verecek, vuracağım kırbacı." Keyif aldığımız şey oyun değil de sol üstte abartı rakamlar görmek herhalde.
Ben sadece FPS değil her oyunda yüksek Hertz değerini tercih ediyorum. Bu biraz da alışmayla alakalı gözünüzün 60-80-144 algılaması.

Yüksek Hz, yüksek FPS ile alakalı, hikayeli bir oyunda zaten tepkisellik öncelik değil. Rekabetçi oyunlar da genelde AAA oyunlar kadar sistem istemiyor. Dolayısıyla dengeli sistem yapmak lazım. Witcher 3'te 150FPS istemek fantezi, pratikte gereksiz. Soru soruluyor, önerimizi yapıyoruz. Beğenen kullanır, beğenmeyen keyfine baksın. :)

Yüksek Hz, yüksek FPS ile alakalı, hikayeli bir oyunda zaten tepkisellik öncelik değil. Rekabetçi oyunlar da genelde AAA oyunlar kadar sistem istemiyor. Dolayısıyla dengeli sistem yapmak lazım. Witcher 3'te 150FPS istemek fantezi, pratikte gereksiz. Soru soruluyor, önerimizi yapıyoruz. Beğenen kullanır, beğenmeyen keyfine baksın. :)
Tabii ki de renk ve zevk işidir. En azından sizin yazdıklarınız sayesinde 2k-4k kullanımı hakkında fikir sahibi oldum. İsteyen istediği gibi okuyup tercihini yapabilir. Ben de gtx 1080 kullanıyorum 1080p kullanmamın bir sebebi de ilerde çıkacak oyunlara da yetmesi için. Fikir alışverişi için teşekkürler. İyi akşamlar.

Tam performans alamazsınız. Technopat.com'da biraz araştırma yaparsanız pek çok kişi performanstan yakınmış. Böyle bir sürü konu bulabilirsiniz. İnsanların anlamadığı şu GTX 1080 Ti alınca aynı oynu FHD'de 3-4 kat fazla FPS ile oynayacağını sanıyor. Halbuki alakası bile yok. Ekran kartının az bir gücünü kullanıp gerisi yatıyor hali ile Technopat.com'da şöyle konular doluyor ''GTX 1080 Ti aldım 300 FPS alamıyorum.'' gibi. GTX 1080 ve GTX 1080 Ti seviyesinde ekran kartları 2K ve 4K'da tam performanslarını kullanıyor.

Amacınız FHD iyi ayarlar ile iyi bir FPS almaksa GTX 1060, GTX 1070 bunlar işinizi görür. GTX 1080 Ti kasmanıza gerek yok yani. Bu seviye ekran kartları FHD için üretilen kartlar değil.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı