GTX 1650 sistemde FiveM'de FPS düşüyor

İşletim sistemi
Windows 11

feritdmr56

Femtopat
RAM
CL15 Crucial Ballistix 16GB 3200 MHz
Ekran kartı
GTX 1650
Anakart
H410M-F
İşlemci
i3 10100F
Tam 2 yıl önce FiveM'e başladım. Ortalama 1300 civarı oyun saatim var. Birçok sunucuda oynadım, daha doğrusu oynamaya çalıştım. FPS düşmesi problemi yüzünden oyundan soğudum, gidip çift kanal 2x8 RAM satın aldım. 1 sene oldu, hala FPS düşmesi yüzünden oyun zevkim altüst oluyor.
Sistemim:
  • GTX1650 4 GB
  • i3 10100F
  • Netac 240GB SSD (Oyun SSD'ye kurulu.)
  • 16 GB Crucial 3200MHz RAM

İyi forumlar diliyorum, bu ekran kartı ile istemcinin çalışması güç beladır. GTA 5'i bu ekran kartı ile normal ayarlarda 60 FPS sorunsuz oynatabilir. Fakat FiveM gibi 3. parti düzgün optimizesi olmayan bir istemcinin bu ekran kartı ile çalışmasını mümkün bulmamaktayım. Roleplay oyunlarını seviyor iseniz ve GTA 5'ten de ayrılamıyor iseniz sizlere alt: V'yi (optimizedir ve .lua gibi kullanımı sınırlı olan bir dili kullanmaktansa C türevleri, Python ve JS gibi güncel aynı zamanda etki alanı geniş olan dilleri kullanan bir istemcidir.) Önerebilirim.
Düzenleme: Sorun işletim sisteminizden kaynaklı da olabilir, gözden kaçırmışım. Aklınıza bir fikir getirebildiysem, sorununuza çözüm kaynağı olabildiysem veya çözüm kaynağı bulmada etkin olabildiysem ne mutlu bana.

İyi forumlar diliyorum, bu ekran kartı ile istemcinin çalışması güç beladır. GTA 5'i bu ekran kartı ile normal ayarlarda 60 FPS sorunsuz oynatabilir. Fakat FiveM gibi 3. parti düzgün optimizesi olmayan bir istemcinin bu ekran kartı ile çalışmasını mümkün bulmamaktayım. Roleplay oyunlarını seviyor iseniz ve GTA 5'ten de ayrılamıyor iseniz sizlere alt: V'yi (optimizedir ve .lua gibi kullanımı sınırlı olan bir dili kullanmaktansa C türevleri, Python ve JS gibi güncel aynı zamanda etki alanı geniş olan dilleri kullanan bir istemcidir.) Önerebilirim.
Düzenleme: Sorun işletim sisteminizden kaynaklı da olabilir, gözden kaçırmışım. Aklınıza bir fikir getirebildiysem, sorununuza çözüm kaynağı olabildiysem veya çözüm kaynağı bulmada etkin olabildiysem ne mutlu bana.
Tatlı dıllılıgınız ıcın cok tesekkur ederim oncelıkle. Ekran kartımdan olacagını hıc dusunmemıstım. Ancak Wındows 10'a gerı gecıs yapacağım gıbı duruyor. Tekrardan sagolun efenım.

Tatlı dıllılıgınız ıcın cok teşekkür ederim oncelıkle. Ekran kartımdan olacagını hiç dusunmemıstım. Ancak Windows 10'a gerı gecıs yapacağım gıbı duruyor. Tekrardan sağ olun efenım.

Sözde konu istemci boşta kullanımda iken (FiveM giriş ekranı), işlemci çoğunluğu olmak üzere ekran kartı da kullanır. Dediğim gibi optimizesi bulunmayan bir yazılım olduğu için boşta bile çok kullanır, bu sebepten ekran kartınız yetersiz kalıyordur yukarda da belirttiğim gibi, doğrulamak için Görev Yöneticisi'nden performansı izleyebilirsiniz efendim. Tekrardan dönütünüz için ben teşekkür ediyor ve sorununuza çözüm bulabildiysem mutlu olduğumu ifade ediyorum. İyi sosyaller.

Yeni konular

Geri
Yukarı