GTX 750 Ti GPU kullanımı düşüyor

Barış Uysal

Kilopat
Daha fazla  
Geçen gün BIOS'umu sıfırladım, Default (varsayılan) ayarlarına getirdim yani. 1-2 gün geçti aradan SS'lerde belirttiğim üzere oyunlarda sağ sol yaptığım zaman %50 ve altına düştüğünü görüyorum GPU kullanımının. Ancak düz sabit dururken %99 bir sorun olmuyor fareyi hareket ettirince bu sorun oluşuyor sağa sola. Şu zamana kadar böyle bir sorunla karşılaşmadım.

Rust'da başıma gelmeye başladı bu, işlemci ekran kartını OverClock yapınca bile çalıştırabilecek bir işlemci ki %25 kullanım değeriyle pekte mantıklı görünmüyor darboğaz olma ihtimali olduğunu sanmıyorum işlemci kaynaklı. BIOS'tan şüpheleniyorum nasıl düzelteceğim hakkında birisi yardımcı olursa çok sevinirim.

369629

Sistem Bilgileri
  • 1-Anakart
    • Marka: Asus
    • Model: H61-MK
  • 2-İşlemci
    • Marka: Intel
    • Seri: Core i7 2nd Gen
    • Model: Core i7-2600
  • 3-Güç Kaynağı
    • 450W
  • 4-RAM Bellek
    • Bellek: 8GB Hi-Level Dual Channel(4+4)
    • Bellek Hızı:1333 MHz
  • 5-İşletim Sistemi
    • Windows 7 Home Basic 64 Bit İşletim Sistemi
  • 6-Ekran Kartı: MSI GTX 750 Ti Twin Fronzr 2 GB
  • 7-SSD:120GB Adata SU650 SSD

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı sorunu ben de yaşıyordum. Sistemim i7 4790, GTX1060, 16GB RAM idi. Sorununu çözermi bilmiyorum ama Ryzen 5 2600 sisteme geçince düzeldi. Sanırım DDR3'ün bellek hızı yetmiyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı