GTX 780 directCU II veya MSI GTX 780 Lightnıng

Umut Byr

Kilopat
Yer
Ankara
Arkadaşlar GTX 780 DirectCU II mı sipariş etmeliyim yoksa GTX 780 Lightnıng mı ? Yurtdışından sipariş edeceğim ama ikisi arasında kaldım.Görüşleriniz kıymetlidir. Kurban bayramında elimde olacak kart ? Yoksa Asus'un TOP modelini mi beklemeliyim. TOP model ne zaman çıkar ?

Arkadaşlar GTX 780 DirectCU II mı sipariş etmeliyim yoksa GTX 780 Lightnıng mı ? Yurtdışından sipariş edeceğim ama ikisi arasında kaldım.Görüşleriniz kıymetlidir. Kurban bayramında elimde olacak kart ? Yoksa Asus'un TOP modelini mi beklemeliyim. TOP model ne zaman çıkar ?

Şuan ki şartları düşünürsek MSİ. Fakat ASUS top modelini çıkardığı zaman daha önde olur. Fakat ne zaman çıkar bilemiyorum. Bekleyecek vaktin varsa bekle. Ama %2 lik performans farkı için ben olsam beklemeden MSİ alırdım.

Bence Asus almalısın. Soğutma olarak MSI' dan üstün, zaten @lonelyheart arkadaşımızın dediği gibi önemli olan yük altında verdiği değerler; daha serin ve daha performanslı. Ayrıca teknik servisi olarak daha iyi.

Bence Asus almalısın. Soğutma olarak MSI' dan üstün, zaten @lonelyheart arkadaşımızın dediği gibi önemli olan yük altında verdiği değerler; daha serin ve daha performanslı. Ayrıca teknik servisi olarak daha iyi.
Teknik servis? Amazon ya da Ebay'den aldığında ürünün herhangi bir garantisi bulunmayacak, kargo teslim sonrası 30 gün dışında. Yoksa bizde biliyoruz Amazondan ya da Ebay'den almayı. :)

Ek olarak Lightning daha sıcak olabilir ama OC ile değişmeyecek değerler olduklarını düşünüyorum. Daha uzun süreli bir kullanım ve daha iyi bir performans istiyorsan MSI'ı tercih etmelisin.

Garantisi şu durumlarda bulunabilir veya bulunmayabilir; eğer alacağı ürünü firması Türkiye'ye de kendisi getirmişse garantisi burada da geçer. Mesela Toshiba gibi bir firma Türkiye'ye distribütör firma olarak değil de direkt olarak kendisi girdi. Bu yüzden garantisi uluslararası her yerde geçiyor. Bu Asus'ta da böyle ise garantisi uluslararası olur, fakat araştırması gerekli; aracı firma varsa arada garanti konusunda arıza çıkartabilirler. Hem zaten yurt dışından sipariş vermen eğer ürün burada da satılıyor ise daha pahalıya gelecektir diye düşünüyorum. Bu arada ek bir bilgi daha vereyim. Yurt dışından alınan bir üründe uluslararası garanti belgesinde yetkili satıcı tarafından gerekli bilgileri girilmiş ve kaşe varsa istedikleri kadar arıza çıkartsalar da Türkiye dahil her yerde garantiye sahiptir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı