GTX 780 Ti'li sisteme öneriler

Yer
Istanbul, Turkey
Daha fazla  
Arkadaşlar geçen aylarda erteledim, erteledim ama haftaya almayı planlıyorum. Lütfen son rütuşlarda yardımcı olun. Herhangi bir sorun olmaz değil mi? Değiştirmem gereken parçalar var mı? Ben bu sistemi en az 5 yıl kullanmayı planlıyorum. Hafta sonu indiriminde ne kadar olur?

• GRYPHON Z87 Intel Z87 Soket 1150 DDR3 1866MHz SATA 3.0 USB 3.0 HDMI&DVI Anakart
  • 16GB (2x8GB) Vengeance Pro DDR3 1600MHz CL9 Siyah Soğutuculu Ram
  • Z11 PLUS MidT ATX SİYAH KASA
  • GTX780 Ti DirectCU II O.C GDDR5 3GB 384Bit Nvidia GeForce DX11.2 Ekran Kartı
  • 3.5" 2TB Barracuda Sata 3.0 64MB Cache 7200Rpm Harddisk
  • Core i7 4770K Soket 1150 3.5GHz 8MB Cache 22nm İşlemci
  • 120GB 840 EVO SATA 3.0 (Okuma 540MB / Yazma 410MB) SSD

Soğutucuyu siz önerirseniz sevinirim. Ayrıca bu parçaları Vatan dışında başka başka yerlerden almak akıllıca olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamlar, sistem render ve oyun üzerine olacaksa tamam. Ama sadece oyun oynamak yönünden "4770K, 16 gb ram, GTX 780 ti" çok fazla bilginiz olsun. Daha uygun fiyata sistem toplanabilir. Paranız cebinizde kalır. Malesef para kazanmak bu devirde zor. Ancak para bolsa orasını bilemem. Sınırları zorlamak serbest.

Tam da o dediklerin üzerine olacak. Aslında ben oyun açısından ve babamın 20 yıllık 3D modelleme geçmişinden dolayı değişime ihtiyaç duyduk. Babam modellemeyi yaptıktan sonra 2 gün, 3 gün render süreleri oluyordu. Bunun üzerine dar kapsamlı bir araştırma yaptım. Nvidia Quadro serisinde render yapılabiliyor ancak oyun performansı pek iç açıcı olmuyordu. GTX 780Ti ile hem render da hem de oyunda performans alınabiliyor diye bilgi sahibi oldum, yanlışım varsa düzeltin.

Son düzenleyen: Moderatör:
O zaman süper bir sistem. Ben sadece oyun yönünden söyledim. Yoksa gözünüz kapalı bu sistemi alabilirsiniz. Tüm sistem uyumlu ve gayet güzel dizilmiş. Hayırlı olsun. Sisteme dokunmaya gerek yok.

Hayır saat hızlarından önçe cl değeri ne kadar düşük olursa o kadar hızlı ssd veya hdd ile işlemçi arasında o kadar hızlı veri transveri taşır ve performans artışı olur. Örnek cl9 ve cl 7 ramlar alınır şuan cl9 ramlar alınız.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı