Güç kaynağından gelen cızırtı

caglarkocak

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, yaklaşık 1 ay önce Thermaltake Versa v21 80Plus 600W kasa kullanarak bir sistem topladım.

Gigabyte GA-Z170-Gaming K3
i5-6600k (Sıvı Soğutma)
MSI GTX 1070 gaming X

Sistemi OC yapmadan kullanıyorum. Şu anda benden istediği Watt değeri 330 civarı.

Fakat bilgisayarı açtıktan sonra belirli bir süre geçiyor ve tam olarak power supplydan cızırtı sesi geliyor. Kapatınca bilgisayarı ses gelmeye devam ediyor, kabloyu çıkartınca kesiliyor, tekrar takınca tekrar geliyor, çıkartıp kabloyu 10 dk bekleyince ses kesiliyor. Sesin gelme sebebi bilgisayara yüklenmem değil sadece internet tarayıcısı açıkken de 2-3 saate bu sesi çıkartmaya başlıyor. Çok araştırdım fakat kesin bir sonuca varamadım. Bana söylenenler;

* Normal böyle bir sesin çıkması bende de çıkıyor,
* Güç kaynağında fana bir şey deyiyiordur (Deymiyor),
* Tozlanmıştır(Alalı bir ay oldu ki toz da yok kontrol ettim),
* Watt yetmiyor(Hesaplama yaptım tek tek kesinlikle yetiyor),
* Power Supply bozuk garantiye ver.

Bunlar bana söylenenler ben ne yapacağımı şaşırdım. Lütfen yardım ediniz.

Güç kaynağı ile priz arasındaki kabloyu değiştirmeni öneririm öyle dene çünkü ben yeni güç kaynağı almıştım yeni kablosunu takınca cızırtı falan gelmişti internette dolaşırken bile geliyordu aradan 1-2 gün sonra pat diye güç kaynağı kendini kapattı eski kabloyu takınca cızırtı mızırtı kalmadı.

Hem Cpu dan prize giden kabloyu değiştirdim hem de uzatma kablosunu değiştirdim ama hala aynı sorun var, cevabın için teşekkür ederim.

Güç kaynağının içindeki bobinlerden olabileceğini düşünüyorum şu an.

Hem Cpu dan prize giden kabloyu değiştirdim hem de uzatma kablosunu değiştirdim ama hala aynı sorun var, cevabın için teşekkür ederim.

Güç kaynağının içindeki bobinlerden olabileceğini düşünüyorum şu an.
Coil Whine dediğimiz ekran kartlarında da olabilen bir ses. Bir sorun veya sıkıntı değildir. Bir zarar teşkil etmez. Eğer rahatsız ediyorsa güç kaynağı da garanti kapsamında ise göndermenizi tavsiye ederim.

Coil Whine dediğimiz ekran kartlarında da olabilen bir ses. Bir sorun veya sıkıntı değildir. Bir zarar teşkil etmez. Eğer rahatsız ediyorsa güç kaynağı da garanti kapsamında ise göndermenizi tavsiye ederim.

Yanıt için teşekkür ederim, garantisi devam etmektedir. Rahatsız ettiğinden değil de bir şey olacağından korktuğum için galiba garantiye götüreceğim.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı