Hard disk değiştirince bilgisayar siyah ekranda kaldı

Elifgezer

Yoctopat
Daha fazla  
Oncelikle herkese merhaba. Ben eski bozuk bilgisayarimdaki hard diski çıkartıp yine eski ama bozuk olmayan direkt bilgisayarıma taktım (internette okuduklarıma göre bir sorun olmayacaktı gaza geldim ve bir an önce eski verilerime kavuşmak istedim) ve açılmadı siyah ekran kaldı. Uzun süre sonra çıkarıp eskisini taktım bu sefer ışletim sistemi kurmamı istedi. Bu arada hard diski taktığım yer yedek olan hard diskin olduğu yerdi onu çıkarıp eskisini taktım ana hard diski hiç ellemedim. Lütfen ne yapmam gerekiyor yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Şimdi de power saving mode yazıyor ekranda ve görüntü gelmiyor
Eski hdd yi takma. Kullanmakta olduğun hdd, ssd vs data ve güç kablolarını çıkarıp tak. Psu dan gelen diğer parçaları besleyen kabloları da çıkarıp tak. Bios pilini çıkarıp ters tak birkaç saniye öyle durduktan sonra düzelt. Ekran kartını çıkarıp onboardla açmayı da deneyebilirsin. Görüntü alırsan eski hdd yi bir daha takma, ona göre hdd kutusu alıp onunla bağla.

Eski hdd yi takma. Kullanmakta olduğun hdd, ssd vs data ve güç kablolarını çıkarıp tak. Psu dan gelen diğer parçaları besleyen kabloları da çıkarıp tak. Bios pilini çıkarıp ters tak birkaç saniye öyle durduktan sonra düzelt. Ekran kartını çıkarıp onboardla açmayı da deneyebilirsin. Görüntü alırsan eski hdd yi bir daha takma, ona göre hdd kutusu alıp onunla bağla.
Evet aldım görüntü ama kurtarma ekranı çıktı ve burdan ileri gidemiyorum. Format mi atılması lazım? Windows 8.1 'di, tekrar mi yüklemem lazım?

Dosya Ekleri

• IMG-20220502-WA0020.jpeg
    IMG-20220502-WA0020.jpeg
    54,6 KB · Görüntüleme: 9

Yeni konular

Geri
Yukarı