Hatalı üründe iade alınır mı?

balkann

Decapat
Makaleler
1
Daha fazla  
Bundan 1 hafta önce bir ürün satın aldım indirip kullanmaya başladım. Fakat o gün içerisinde üründe uygulamadan atma gibi bir sorunun olduğunu tespit edip, müşteri temsilcisi ile 1 hafta süren diyaloğumuz sonunda daha fazla bir şey yapamayacaklarını tüm prosedürleri uyguladığımızı söyledi. Bende buna istinaden iade talep ettim fakat,

Türkiye Cumhuriyeti fikir ve sanat eserleri kanununa göre yönetmelik, anında ifa edilen hizmetlere cayma hakkı tanımamıştır. Örneğin, anında indirilip kullanılan yazılım ve programlarda, anında indirilebilen müzik ya da videolarda, sipariş üzerine özel olarak hazırlanan ürünlerde, son kullanma tarihi geçebilecek mallarda, paketi açılmış kaset, CD ve benzeri veri depolama aygıtlarında, e-gazete ve e-kitap gönderilmesi durumunda tüketici hiçbir şekilde cayma hakkını kullanıp ürünü iade ederek parasını isteyemeyecektir.

Böyle bir sözleşmelerinin olduğunu gördüm. Müşteri temsilcisi ile tekrardan iletişime geçip bu ürünün bozuk/hatalı ürün kapsamına girdiğinden iadenin yapılmasını tekrardan talep ettim. Ardından bana böyle bir kuralın Türkiye herhangi bir resmi kaynağının paylaşımını link halinde istediler. İnternette dolandım fakat tam resmi bir kaynak bulamadım. Böyle bir hakkım var mıdır? Var ise link atma şansınız var mıdır?

Hocam ne aldınız ki?

Skin changer bir kere yasaklı bir şey hani illegal olan bir şeyi iade etmeyi düşünmeniz bile saçma şahsen. Boşa uğraşmayın vaktinize yazık.
Hocam açıkçası güvenilir bir firmadan aldım. Program içerisinde oyun deneyimine zarar verecek dosya olmadığından normal ve güvenilir diye satın aldım.

Geri
Yukarı