HD 5670 GTA 5 açar mı?

Arkham Kn1ght

Megapat
Makaleler
19
Oyunu almayı düşünüyorum. DH'de HD 5670 çöp, GTA V açmaz gibi bol bol mesaj var. Ben öyle düşünmüyorum ama yine de en kaliteli yorumcuların Technopat'ta olduğunu bildiğim için buraya bir sorayım dedim :)

Sistemim:
  • i5 2400 3.4 GHZ
  • 4 GB RAM
  • HD 5670 1 GB ekran kartı

720p'de orta ayarlarda 30-40 FPS rahat oynar mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Orta ayarlardan emin değilim fakat düşük-orta karışımında oynatacaktır.
GT 1030 yükseltmesi ilaç gibi gelecektir bu sisteme. Yükseltme hedefiniz varsa RAM de 8 GB olmalı.

Orta ayarlardan emin değilim fakat düşük-orta karışımında oynatacaktır.
GT 1030 yükseltmesi ilaç gibi gelecektir bu sisteme. Yükseltme hedefiniz varsa RAM de 8 GB olmalı.
Çok teşekkürler, işlemciden memnunum ve evet ekran kartı ve RAM takviyesi yapmayı düşünüyorum. Eğer düşük-orta karışık 30-40 FPS alabileceksem yükseltme işini birkaç ay erteleyip R9 280 veya GTX 750Ti almayı planlıyorum.

Çok teşekkürler,İşlemciden memnun ve evet ekran kartı ve RAM takviyesi yapmayı düşünüyorum.Eğer düşük-orta karışık 30-40 FPS alabileceksem yükseltme işini birkaç ay erteleyip R9 280 veya GTX 750Ti almayı planlıyorum.
Bir de çözünürlüğü 1920x1080 yaptım diyelim:)Low da 30 FPS oynar mıyım ?

R9 280 veya GTX 750 Ti'a lüzum yok. GT 1030 alabilirsiniz. R9 280 bütçesine GTX 1050 Ti zorlanır. GTX 1050 Ti daha iyi bir tercih olur.

R9 280 veya GTX 750 Ti'a lüzum yok. GT 1030 alabilirsiniz. R9 280 bütçesine GTX 1050 Ti zorlanır. GTX 1050 Ti daha iyi bir tercih olur.
O zaman dediğiniz gibi yapıp ya GT 1030 alacam ya da biraz zorlayıp GTX 1050 alacağım.3 aya anca alırım zaten malum öğrenciyiz.Önerileriniz için teşekkürler Technopat'ın en iyisi olduğunu biliyordum.

Son bir kez rahatsız edeceğim kusura bakmayın lütfen,şimdi ben sistemime 8GB daha RAM,GTX 1050 ve Technopat'taki arkadaşların tavsiyesi ile daha iyi bir işlemci takviyesi yaptım.Bu bana 2500'den fazlaya mal olur mu?2500 sınır benim için.

YouTube'da bolca benchmark testleri mevcut. Şu an kullandığınız ekran kartının GTA 5 testine bakabilirsiniz. Ayrıca örneğin sisteminizi upgrade edecekseniz yeni bileşenlerinizin oyun performansına bakmanızda fayda var.

YouTube'da bolca benchmark testleri mevcut. Şu an kullandığınız ekran kartının GTA 5 testine bakabilirsiniz. Ayrıca örneğin sisteminizi upgrade edecekseniz yeni bileşenlerinizin oyun performansına bakmanızda fayda var.
HD 5670 orta-düşük ayarda benchmark testinden 30-35 FPS alabiliyor.Fakat benim işlemcim testtekiler ile farklı olduğu için sormak istedim.Çünkü biliyorsunuz GTA V için işlemci de çok önemli.GTX 1050 iyi bir kart bence.Testlerden iyi sonuç almakta.İşlemci ve RAM'i de kartla beraber hallettikten sonra(en az 3-4 ayı var)şuanki sisteminden çok daha iyi bir sisteme sahip olacağımı düşünüyorum.

Kesinlikle GTX 1050 size yetecek bir kart. Rahat rahat oyunları açar.

Şunu da unutmadan belirteyim, şu son dönemde ekran kartlarının stok durumunun azalması yüzünden fiyatlar çok arttı. Örneğin 5-6 ay önce 2000 ₺ ye alınan sistem şu anda 2600 ₺ civarlarında. Yaza doğru fiyatların düşmesi bekleniyor. Aklınızda bulundurun.

Kesinlikle GTX 1050 size yetecek bir kart. Rahat rahat oyunları açar.

Şunu da unutmadan belirteyim, şu son dönemde ekran kartlarının stok durumunun azalması yüzünden fiyatlar çok arttı. Örneğin 5-6 ay önce 2000 ₺ ye alınan sistem şu anda 2600 ₺ civarlarında. Yaza doğru fiyatların düşmesi bekleniyor. Aklınızda bulundurun.
Çok teşekkürler.Yaza doğru zaten ancak bu bileşenleri alabilirim.Bu haberi aldığım iyi oldu,tam da upgrade yapacağım zaman fiyatların düşmesi güzel oldu benim için.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı