HD 7770 İçin 300 W PSU Yeterli mi?

Daha fazla  
Aşırı büyük grafikler, oyunlar oynayan biri değilim. CS GO ve ona benzer çok ağır olmayan grafikleri kaldırması için HD 7770 shappire 1 Gb ekran kartını aldım. Ve üstünde 6 pin girişi extra güç istiyor. 7 sene olacak pro2000 pc'im var ve 300W power supply si var. Şuana kadar tek değiştirmediğim parçası o.2 ekran kartı taktım 1.si hd 5570 2.si r7 240 2gb ama şuana kadar ne mavi ekran verdi ne bi sıkıntı. Onlarda çok büyük ekran kartları değil zaten. Aşşağıda tüm işletim sistemini vereceğim. Size sorduğum asıl soru şu,
Power supply test sitelerinde tüm sistemimi ve ekran kartı dahil olacak şekilde girdiğimde 220-240 W yeterli yazıyor. Nette araştırdım biraz kullanmayın yanabilir veya mavi ekran verir tarzı şeyler yazıyor. Ama mantıksal açıdan bu değer yeterli geliyor zaten overclock yapmayacağım ve yukarıda belirttiğim oyun haricinde başka bişey düşünmüyorum. Şuan acil değil ama ileridede alacağım 450 W, ama 1 kaç ay idare edermi sizce bir sıkıntı olur mu?

AMD phenom x6 1055T
4 + 4 kingston ram
DVD sürücüsü YOK.
HDD 1 tane 750 GB
ekran kartı: shappire 7770 ghz edition 1gb
ayriyeten güç vs... birşey harcayan parça bulunmuyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Donanımların en iyi performansta çalışması için iyi psu gerekir , psu yetersiz ise performans düşüklüğü olur , donmalar,kilitlenmeler olur , pc kasar.Bu durum sık yasannıyorsa psu almalısın çok göz önüne çıkmasada önemli bir parçadır.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı