HGST HDD Low Level Format sonrası sonuçlar

ŞenolGüneş

Hectopat
Yer
Bursa Nilüfer
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
750 GB HDD
Arkadaşlar merhaba. Dün gece LLF attım ve bugün Windows kurdum. Birkaç test yapmam gerekiyor haliyle. HDD Sentinel ile yaptığı testte sonuçlar böyle çıktı.

1650369956114.png

1650370143986.png

HD Tune ile yaptığım tarama testinde sadece 1 tane hatalı faktör bulmuştu. LLF attıktan sonra bulduğu hatalı faktörün yeri kırmızı iken yeşil oldu, yani bozuk olan faktör düzelmiş ancak HDD Sentinel'de hala böyle bir sonucu vermesi beni şaşırtıyor. HD Tune ile tarama yapıyorum ama daha bitmedi, bittiğinde sonuçları sizlerle paylaşacağım ve şu ana kadar bozuk faktör bulmadı. Yani bütün kareler yeşil. Ek olarak HDD Sentinel'de böyle bir sonuç vermesi normal bir şey mi? Bence hiç normal değil ama gene de size danışmak istedim.

Edit: LLF atmadan önce de sağlık %9'du ve HDD Sentinel'de 9 bin küsur hatalı faktör olarak taramıştı ve hala 9 bin küsur hatalı faktör var. Benim görüşüm HDD Sentinel bozuk. :D

Son düzenleme:

Şöyle anlatayım benim laptopum var hemen hemen 9 yıllık falan. Bu laptopta HDD hatalı nasıl hatalı derseniz bu HDD'nin içinde disk var sanırsam. Bu disk sürtüyor ve belli bir süre sonra ( tam zaman veremiyorum belki 1 saat belki 2 saat belki gün boyu vermiyor ) disk sürtmeyi bırakıyor fakat bu sefer de ekran donuyor ve Power tuşundan kapatmam gerekiyor başka şekilde kapanmıyor çünkü. Bilgisayarı açarken "Smart Hard Disk Error" yazıyor enter tuşunu basıp geçiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı