Hisse senedi hesabı nemalandırma nedir?

Frk4n

Hectopat
Merhaba, yapı kredide hisse senedi hesabı açaken karşıma nemalandırma seçeneği altında 2 adet seçenek çıkıyor:

nemalandırma1.jpg

nemalandırma2.jpg

Önceden normal vadesiz olarak kullandım, nemalandırmayı biraz araştırdım fakat net bir sonuca varamadım, düzgün anlayan bir kişi.
Vadeli mevduat ile nemalandırmanın:
Tam olarak ne işe yarar.
Para yatırma ve çekme işlemlerinde ne gibi farklılıklar olur.
Avantajları ve dezavantajları nelerdir?

Faiz getirisi ile alakalı bir şey çok büyük bir sorun değil kişiye göre değişir ben şahsen yapmadım. Ama yapmak isteyene bir şey diyemem.

Faiz getirisi ile alakalı bir şey çok büyük bir sorun değil kişiye göre değişir ben şahsen yapmadım. Ama yapmak isteyene bir şey diyemem.

Faizle ilgili olduğu hakkında birkaç şey duydum fakat aklıma takılan faiz tam olarak nasıl işliyor, vadeli hesaptaki gibi belirli bir süre parayı hisse senedi hesabımda tutmak zorunda mıyım? Yoksa dilediğim zaman çek yatır işlemi yapabilyor muyum?

Faizle ilgili olduğu hakkında birkaç şey duydum fakat aklıma takılan faiz tam olarak nasıl işliyor, vadeli hesaptaki gibi belirli bir süre parayı hisse senedi hesabımda tutmak zorunda mıyım? Yoksa dilediğim zaman çek yatır işlemi yapabilyor muyum?
Faiz Hisselerine değil o sırada boşta olan nakit parana bakıyor. Tabiki bu net bir oran olmuyor çünkü nakit paranın miktarı sabit değil ve değişiyor. Bildiğim kadarı ile para çekemiyorsun ama net emin değilim dediğim gibi bu işlemi bizzat yapmıyorum Yapılmasını da önermiyorum.

Gecelik faiz işliyor diye biliyorum, yapıkredide durum nasıldır bilmiyorum. Ayrıca yapıkredi de kullanmayın ''Yapı Kredi Yatırım nezdindeki hesaplardan yılda iki defa tahsil edilmekte olan "Yatırım Hesabı Bakım Ücreti", 2023 yılı itibarıyla 6 ayda bir 148 TL (yıllık 296 TL) olarak tahsil edilecektir.''
Kestiği ücret çok yüksek.

Gecelik faiz işliyor diye biliyorum, Yapı Kredi'de durum nasıldır bilmiyorum. Ayrıca Yapı Kredi de kullanmayın "Yapı Kredi yatırım nezdindeki hesaplardan yılda iki defa tahsil edilmekte olan "yatırım hesabı bakım ücreti", 2023 yılı itibarıyla 6 ayda bir 148 TL (yıllık 296 TL) olarak tahsil edilecektir."
Kestiği ücret çok yüksek.

Peki hisse senedi borsa vs. tavsiye edebileceğin bir uygulama var mı komisyon olarak da makul ortanlarda olan bir platform.

Peki hisse senedi borsa vs. tavsiye edebileceğin bir uygulama var mı komisyon olarak da makul ortanlarda olan bir platform.
Her bankanın var neredeyse aracı kurumlar var gırla, bak beğendiğine geç, en düşük ücretler ziraat'te diye biliyorum. Ziraatin'de sabah 9.50 - 10.30 arası giriş problemi oluyordu çözmüş gibiler.

Yeni konular

Geri
Yukarı