Hoparlör USB kablo ile nasıl bilgisayara bağlanır?

imranaltan

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar elimde hoparlör var. + - girişli şarj kablosunun ucunu kopardım, + - yerlerine bağladım. USB yerini de PC'ye bağladım. Hoparlör aktif oldu cızırtı geliyor cok az şekilde ama bilgisayardan ses çalmıyor. Kısa CAS'ı USB girişinden ses almaya calısıyorum. Bunun bir driveri veya çözümü var mıdır?

Daha neler. Hoparlör önce bi amfiye bağlanmalı, amfi de bilgisayardaki ses çıkışına bağlanır.
Arkadaşlar elimde hoparlör var. + - girişli şarj kablosunun ucunu kopardım, + - yerlerine bağladım. USB yerini de PC'ye bağladım. Hoparlör aktif oldu cızırtı geliyor cok az şekilde ama bilgisayardan ses çalmıyor. Kısa CAS'ı USB girişinden ses almaya calısıyorum. Bunun bir driveri veya çözümü var mıdır?
Siz direkt usbden bağlayarak maksimum usbnin vereceği gücü veriyorsunuz. Amfili bir hoparlör olduğunu + - ile ikiye ayrılmasından anlaşılıyor. Burada amfinin gerekli olması bilgisayarınıza amfiyi bağlayıp amfiyi elektriğe bağlayıp, bilgisayarınızdan gelen sesi hoparlörlere direkt prizden yüksek elektrik gücü ile vermektir. Ve sizin elinizle yaptığınız bu düzenek herhangi bir ses kalitesi sağlamaz çünkü amfinin sağladığı giriş çıkışlar, ve hoparlörler için önemli elektriksel ayarlarmaların dışında kalıyor. Amfinizde optical in ibaresi varsa optik kablo alıp usb dönüştürücüsü ile yüksek kalitede müziğinizi dinleyebilirsiniz. Ama amfiniz eski home theater ses sistemleri gibiyse genellikle rca bulunmaktadır. (Optical in de bulunmaktadır ama rca eskilerde daha yaygındır.) Bilgisayarınıza bağlamak isterseniz "rca to aux" ses kablolarına bakabilirsiniz. Bu arayüzler amfiden amfiye değişebilir. Bunların yanında bir çok arayüzler vardır. Bu ikisi en yaygın arayüzlerdir. (Aux'u saymadım gerek yok zaten biliyorsunuzdur.)

Yeni konular

Geri
Yukarı