HP Dizüstü Laptop Kendi Kendine Hazırda Beklet Moduna Giriyor

Killzone

Hectopat
Daha fazla  
Ürün Özellikleri HP G62-b01ET Dizüstü Bilgisayar | HP® Destek

Linkte dizüstü bilgisayarımın teknik özellikleri yazıyor. Dizüstü bilgisayarımın modeli HP G62 B01ET

Sistemde Windows 8.1 kurulu. İnternette sörf yaparken birden 7-8 sekme aynı anda açarsam ve sekmelerdeki sayfalar yüksek flash içerikli sayfalarsa fan sesi artıyor ekran kapanıyor sisyem bir süre açık kalmaya devam ediyor ve sonunda sistem kapanıyor Tekrar açtığımda ise işletim sistemi kaldığı yerden devam ediyor. Aynı şey oyun oynarkende oluyor. Mesela pes 13 oynarken yaklaşık 2 saat sonra bilgisayar aynı şeyi yapıyor.

Bunu son zamanlarda sıkça yaşamaya başladım ve beni rahatsız etmeye başladı bu durum. İşlemci ısısı 90 dereceye gelmemesine rağmen bu oluyor. Zaten işlemci ısısı 90 dereceye geldiğinde direk kapanıyor hazırda bekletme olayı falan olmuyor.

Yaklaşık 4-5 ay önce bilgisayarın ekran kartı çipine reballing işlemi yapıldı. Aşırı ısınmadan dolayı ekran kartı çipi hasar görmüş. Reballing işlemini yapan yer tüm tozlar temizlendi ve termal pedlerin değiştirildiğini söylemişti. Toplam 160 TL ödemiştik.

Bence sorun isletim sisteminde gibi. Birkaç küçük ayar değişikliğiyle problem giderilebilir diye düşünüyorum ama ne yapacağımı bilemiyorum. Yardımınızı bekliyorum.

Şimdiden teşekkürler. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Sıcaklıklar ne durumda bu işlemleri yaparken ? AIDA64 ile paylaşabilir misiniz ?

HP.png

Hazırda beklete geçmeden hemen önce alınmış bir ekran görüntüsü :) Açıkçası böyle değerler beklemiyordum :) Yine değerleri siz değerlendirip bana görüşlerinizi bildirin lütfen :)

Birde arada bir bilgisayar donuyor ve sonrasında şöyle bir bildirim geliyor.

Görüntü Sürücüsü.png

Acaba reballingden kaynaklanan bir problem mi ?

Tabi bilgisayar 3 senelik olunca :D İhtiyarladı artık :D

Cevabınız için teşekkürler :)

Hem işlemci hem de GPU aşırı ısınıyor. Cihaz zaten HP. Servis görmesi şart gibi. Garanti yoksa içini açıp fanları temizleyin ve macunu değiştirin.

Cevap için teşekkürler Recep Abi :) Garantisi yok malesef :) Reballing işlemini yapan yer termal macunlar ve pedlerin değiştirildiğini söylemişti :) Değiştirmemiş mi acaba ? :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı