HP Omen 17 CK0007NT alınır mı?

HP'nin kendi yazılım destek sayfasında ürünün seri numarasını girip oradan SSD driverini indirip USB'ye Windows kurulum ekranındayken kurabilirsin çok zor bir işlem değil, video da atılmış zaten. Ben özellikle belirtmiştim çünkü bunun için bozuk deyip iade eden ya da bilgisayarcıya giden insanlar biliyorum.

Yorumlarda yapamayıp iade edenler görmüştüm bu yüzden almaktan vazgeçmiştim çok teşekkür ederim. Ürün elinize geçtiyse memnun musunuz?

Evet üç gündür kullanıyorum. GPU 130W, SSD Samsung'un değerleri de gayet iyi, RAM'ler 3200MHz çift kanal. FurMark ve UserBenchmark testlerinde de aldığı puan çoğu muadillerinden iyi seviyede. MUX Switch destekliyor, undervolting özelliğinede kendi yazılımında yer vermiş ki bu çok iyi bir şey (işlemci performans kaybı yaşamadan daha az güç harcıyor ve ısınıyor.) Balanced modda kullanıyorum 4-5 saat kadar tavsiye edilen Ultra yakını ayarlarda RDR2 oynadım 70-80 derece sabit 2800RPM falan gördü yani fanlar %50 kadar bile çalışmadı sessizdi. FPS'imde ortalama 90 civarıydı. Başta tek rahatsız eden şey batarya bloğunun büyüklüğü ve klavyenin yerleşimiydi fakat çok taşımadığım için batarya bloğu bir problem yaratmadı klavyeye de alışmak gerekiyor harici klavye kullandığım için onda da pek bir sorun yaşamadım. Ekranı Low Blue Light bir tonda o yüzden renk tonları daha sıcak gözüküyor. İkinci bir ekran kullandığım içinilk başta her şey gözüme daha yeşil-kırmızı geldi. Display calibrationdan kırmızı ve yeşili biraz azaltarak ayarladım, gözümde biraz daha alıştı. Bunları saymazsak kalan her şeyinden memnunum. Alırsanız mutlaka HP'nin sitesinden asistan programını ve Omen Gaming Hub'ı indirin.

Merhabalar cihazı çarşamba günü gpnteknoloji satıcısından aldım araştıran arkadaşlar için görüşlerimi yazayım bende bakarken buralara uğramıştım;

Öncelikle ekran kartı 130W, satıcılar niye ısrarla 80W gösterip ürünü şüpheye düşürüyor anlamadım. Laptopun olumlu yönlerini sayarsak ekranı çok iyi parlak ve net, cihazın genel malzeme kalitesi çok iyi Premium bir hissiyat veriyor, ekran kartı 130W Max performance yani performansı daha iyi, işlemci çok iyi, soğutma ve fanlar çok iyi çalışıyor ağır yüke sokmadım ama normal bir oyun sürecinde maksimum 70-80leri görüyor sadece yüksek güçte biraz fazla ses yapıyor ama birazcık kısarak dengeleyebilirsiniz, kasasıda metal olduğu için buz gibi, 17" olmasına rağmen laptopun kendisi ağır değil, hoparlörleri idare eder seviyede, Wi-Fi çok iyi çalışıyor, klavyenin hissiyatı ve ışıkları gayet güzel. Olumsuzlara gelirsek şarj bloğu laptopun çeyreğinden büyük Mac mini boyutunuda bir şey eğer sürekli taşınacaksa +1.5 kg onu eklemeniz gerekiyor, laptopu FreeDOS olarak aldım ama için SSD Driver'ı bile olmadığı için sadece UEFI USB'ye Windows atarak kurulum yapamıyorsunuz sitesinden driver indirip UEFI kurulum ekranında manuel olarak sürücü kurulumu yaptım, Windows kurulumundan sonra kendi programı bile driverları ayarlamakta yetersiz kalıyor, çoğu şeyi manuel yapmanız gerekiyor bilgisayar bilginiz çok yoksa sizi zorlayabilir ama sitesindeki destek sayfasında her şeyi anlatıyor. (mesela klavyenin ışıklarını açmak için Omen Gaming Hub indirip onun içinden başka bir driver kurmanız gerekiyor cihaz kendi kendine Omen Gaming Hub'ı bile kurmuyor) klavyenin düzeni birazcık alışması zor sol tarafa makro tuşları için bir sekme ekledikleri için alışana kadar bir yandaki tuşa basıyorsunuz. Cihazın girişleri biraz garip konumlandırılmış sol tarafı çok işgal ediyor, sağ taraftada en köşede çok USB takacaksanız biraz zorlanabilirsiniz. Sonuca gelirsek ben çok fazla taşımayacağım için şarj bloğunu sorun etmedim, ekranı ikinci ekran olarak kullanıyorum fakat ana monitörümden daha iyi görüntü veriyor, bir iki saat uğraştıktan sonra da kurulum, driver işlerini hallettim herhangi bir sıkıntıda yaşamadım. Sorunuz olursa ek olarak sorabilirsiniz yanıtlamaya çalışırım.
Hocam şarj süresi olarak oyunlarda veya ağır işlerde min 3 saat götürüyor mu?
Merhaba cihazı çarşamba günü gpnteknoloji satıcısından aldım araştıran arkadaşlar için görüşlerimi yazayım bende bakarken buralara uğramıştım;

Öncelikle ekran kartı 130W, satıcılar niye ısrarla 80W gösterip ürünü şüpheye düşürüyor anlamadım. Laptopun olumlu yönlerini sayarsak ekranı çok iyi parlak ve net, cihazın genel malzeme kalitesi çok iyi Premium bir hissiyat veriyor, ekran kartı 130W Max performance yani performansı daha iyi, işlemci çok iyi, soğutma ve fanlar çok iyi çalışıyor ağır yüke sokmadım ama normal bir oyun sürecinde maksimum 70-80leri görüyor sadece yüksek güçte biraz fazla ses yapıyor ama birazcık kısarak dengeleyebilirsiniz, kasasıda metal olduğu için buz gibi, 17" olmasına rağmen laptopun kendisi ağır değil, hoparlörleri idare eder seviyede, Wi-Fi çok iyi çalışıyor, klavyenin hissiyatı ve ışıkları gayet güzel. Olumsuzlara gelirsek şarj bloğu laptopun çeyreğinden büyük Mac mini boyutunuda bir şey eğer sürekli taşınacaksa +1.5 kg onu eklemeniz gerekiyor, laptopu FreeDOS olarak aldım ama için SSD Driver'ı bile olmadığı için sadece UEFI USB'ye Windows atarak kurulum yapamıyorsunuz sitesinden driver indirip UEFI kurulum ekranında manuel olarak sürücü kurulumu yaptım, Windows kurulumundan sonra kendi programı bile driverları ayarlamakta yetersiz kalıyor, çoğu şeyi manuel yapmanız gerekiyor bilgisayar bilginiz çok yoksa sizi zorlayabilir ama sitesindeki destek sayfasında her şeyi anlatıyor. (mesela klavyenin ışıklarını açmak için Omen Gaming Hub indirip onun içinden başka bir driver kurmanız gerekiyor cihaz kendi kendine Omen Gaming Hub'ı bile kurmuyor) klavyenin düzeni birazcık alışması zor sol tarafa makro tuşları için bir sekme ekledikleri için alışana kadar bir yandaki tuşa basıyorsunuz. Cihazın girişleri biraz garip konumlandırılmış sol tarafı çok işgal ediyor, sağ taraftada en köşede çok USB takacaksanız biraz zorlanabilirsiniz. Sonuca gelirsek ben çok fazla taşımayacağım için şarj bloğunu sorun etmedim, ekranı ikinci ekran olarak kullanıyorum fakat ana monitörümden daha iyi görüntü veriyor, bir iki saat uğraştıktan sonra da kurulum, driver işlerini hallettim herhangi bir sıkıntıda yaşamadım. Sorunuz olursa ek olarak sorabilirsiniz yanıtlamaya çalışırım.

Hocam bir de ekran tepki süresini 7ms gösteriyor çok fazla değil mi rekabetçi oyunlarda nasıl bir deneyim elde ettiniz acaba düşüncelerinizi merak ediyorum.

Son düzenleme:
konuyu hortlatacağım ancak -CK0007NT modelini thunderbolt type c ile şarj edebilir miyiz? malum adaptörü bir tuğla büyüklüğünde , 100 wattlık type c bir adaptör alsam şarj edebilir miyim ?

Yeni konular

Geri
Yukarı