HP pavilion g6 512 MB Ayrılmış Video Belleği Sorunu

sail8007

Hectopat
Daha fazla  
Elimde HP pavilion g6 laptop var. İçinde 2 ekran kartı var ve şöyle yazıyor; AMD radeon HD7660g+AMD radeon HD7600m dual graphic. Bu benim ekran kartım. Ayrılmış video belleği. Ekran çözünürlüğün ordaki sekmeden bakınca 2560MB olarak gözüküyor ama AMD catalys control center'den bakınca 512 MB gözüküyor.

Ben oyunda şimdi 2GB'lik performans mı alıyorum yoksa 512MB'lik mi birde eğer 512 MB'lik performans veriyorsa bunu 2GB'ye nasıl yukseltirim?

İşlemci=AMD A10-4600M APU with radeon HD graphic
Ekran kartı=AMD radeon HD7660g+AMD radeon HD7600m dual graphics
RAM=8GB
Windows 8.1 pro

Son düzenleyen: Moderatör:
Elimde HP pavilion g6 laptop var. İçinde 2 ekran kartı var ve şöyle yazıyor; AMD radeon HD7660g+AMD radeon HD7600m dual graphic. Bu benim ekran kartım. Ayrılmış video belleği. Ekran çözünürlüğün ordaki sekmeden bakınca 2560MB olarak gözüküyor ama AMD catalys control center'den bakınca 512 MB gözüküyor.

Ben oyunda şimdi 2GB'lik performans mı alıyorum yoksa 512MB'lik mi birde eğer 512 MB'lik performans veriyorsa bunu 2GB'ye nasıl yukseltirim?

İşlemci=AMD A10-4600M APU with radeon HD graphic
Ekran kartı=AMD radeon HD7660g+AMD radeon HD7600m dual graphics
RAM=8GB
Windows 8.1 pro
Hocam ayrılmış video belleği sistemin kendi işlemleri için kullandığı bellekdir yani 512mb harcıyor yani sanada 2GB'lik bir alan veriyor zaten oyunlarda fark edersin 512Mb ile 2GB farkını.
:D

Birde bu konuda sisteme çalışıcak yer bırakmassan sistem nasıl çalışıcak. :)

AMD radeon HD7660g+AMD radeon HD7600m dual graphic

Hocam bide masaüstünde sağ tık yapıp ekran kartı ayarlarına girip yüksek performanslı HD7600 Dual Graphic yapıp deneyin birde.

Ustam şimdi ben anlamadım ben pc bana oyun 2gb mi veriyo yoksa 512 mb mi.Birde bu dual graphic iyi bişe mi kötü bişe mi? Ayalar kısmında ekstra performans için açın diyor ama nette bazıları pek iyi deil diyor.Sizin görüşünüz ne?

Ustam şimdi ben anlamadım ben pc bana oyun 2gb mi veriyo yoksa 512 mb mi.Birde bu dual graphic iyi bişe mi kötü bişe mi? Ayalar kısmında ekstra performans için açın diyor ama nette bazıları pek iyi deil diyor.Sizin görüşünüz ne?
Dual Grapich hakkında bilgi. Hocam burayı inceleyin dual Grapich bu oluyor yani başka bir ekran kartıyla birleşimi gibi bir şey inceleyin siteyi.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı