HP Prodesk 400 G3 MT Opencore Catalina uyumlu mu?

usahn2

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba,

Kasanın özellikleri şu şekilde;

i5 6500 (işlemci)
16 GB DDR4 (RAM)
120 GB SSD (sadece bu işletim sistemi için ayrıldı)
Sapphire RX 560 2 GB GDDR5 (ekran kartı)
Sound Blaster xfi Titanium Fatal1ty Pro PCI-e (ses kartı)
Anakart başlıkta yazan kasanın orijinal anakartı HP H110 Express.

Catalina ya da başka bir sürüm fark etmez tüm donanımlarımın çalışabildiği bir sürüm olsa yeterli benim için daha önce birkaç denemem oldu ancak ses kartında çözüm bulamamıştım. Belki yeni Catalina ile destek artmıştır umuduyla tekrar yazdım size. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çalışır, ses için ince ayar gerekebilir sadece. Normalinde AppleALC ile, sorun yaşadığın ses kartın layout'unu deneyebilirsin. En son çare olarak da VoodooHDA.kext öneriliyor.

Merhaba, Mojave kurulumunu an itibariyle bitirmiş bulunmaktayım. Birkaç forum sitesinden daha önce yazmış olduğum donanım listesindeki ses kartının sürücüsünü buldum. Şu anda tüm donanımlarım çalışmakta. Yalnız size bir sorum var, cevabını sürücüyü bulduğum yerde de bulamadım. Ses kartında bulunan optik ses çıkışını kullanıyorum ve ses normalin yarısından daha az çıkıyor. Bunu çözemedim. Sanırım biraz kodlama ile ilgili bir durum ve ben hiç anlamıyorum bundan. Eğer yardım edebilirseniz bu konu için çok minnettar kalırım size.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aslında sürücüleri sizinle paylaşmak istedim fakat yükleyecek alan bulamadım şu anki konu derlemesi arasında. Ses seviyelerini kontrol ettim hepsi son seviyede ancak ses yine de düşük çıkıyor amfiden. Normalde sesi 30 seviyesine getirdiğimde odada durulamazdı, şimdi bunun için 65'e falan getirmem gerekiyor.

Sorun yaşayanlar olmuş yorumlarda. Ses çıkışları arasında geçip yapıp, kullanacağın çıkışa tekrar gelip bir deneyin. Onun dışında söyleyebileceğim çok bir şey yok. Stabil olmadığını, sorun yaşayanı yorumlardan görebilirsiniz.

Doğrudur, kontrol ettim ben de yorumlardan ama şunu söyleyebilirim daha önce bu sürücüyü başka bir sürümde denemiştim ve çalışmamıştı. Bu sürümde çalıştı ve bu benim için çok iyi bir durum. Neyse artık araştırmaya devam. Yardımlarınız için minnettarım. Elinize, emeğinize sağlık. Hayırlı geceler.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı