Hyundai Accent hararet yapıyor

Pherimenium

Kilopat
Yer
Antakya/Hatay
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar aracım Accent 2004 model 1.5 dizel modelidir. Sıkıntım şu şehir içinde olsam dahi klimayı 1. ayarda açmama rağmen hararet fotoğraftaki gibi yükseliyor ve klimayı kapayana kadar düşmüyor. Fanlara baktırdım sorunsuz. Termostatı değiştim. Şu sıcak havalarda klimalı aracın var ama açamıyorsun problem neden kaynaklanıyor olabilir? Lütfen yardımlarınızı bekliyorum. Bir sorum daha var hararet sınırı kaçta olmalı? Benim attığım fotoğraftaki hararet normal mi?

A75A75F3-9D75-447B-BE52-8AEFBFC1AB44.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Aracın altta yatan bir problemi olabilir. Servisle görüştünüz mü? Bu hararetten bir şey olmaz gibi ama ilerisi sıkıntı olabilir. Kırmızı olan alana çok yaklaştırmayın isterseniz.

Böyle bir hararet gostergesi ilk defa gördüm. Görünüşe göre kırmızıya gelmediği sürece sorun olmaz gibi. Ancak 90 derece ibaresi olmadığı için kestirmek güç.

Aracın altta yatan bir problemi olabilir. Servisle görüştünüz mü? Bu hararetten bir şey olmaz gibi ama ilerisi sıkıntı olabilir. Kırmızı olan alana çok yaklaştırmayın isterseniz.
Görüşmedim herkes farklı bir şey söylüyor. Tamircim ortada olması gerek diyor. Başka bir tamirci 95,97 kadar sıkıntı olmaz diyor. Bende ne yapacağımı şaşırdım.
Böyle bir hararet gostergesi ilk defa gördüm. Görünüşe göre kırmızıya gelmediği sürece sorun olmaz gibi. Ancak 90 derece ibaresi olmadığı için kestirmek güç.
İki çizgi arası 90 oluyor. Diğer ilerisi kaç bilmiyorum.

Görüşmedim herkes farklı bir şey söylüyor. Tamircim ortada olması gerek diyor. Başka bir tamirci 95,97 kadar sıkıntı olmaz diyor. Bende ne yapacağımı şaşırdım.
Bence bir görüşün. Keşke tamirciden önce gitseydiniz. Ne de olsa önemli bir sorun. Motoru elden gitmesin. Sorunu tespit ettirin önce.

İki çizgi arası 90 oluyor. Diğer ilerisi kaç bilmiyorum.
O zaman aracı böyle kullanmayın, en kısa zamanda tamire gidilmeli. 90 dereceyi net şekilde geçmiş her an zarar görüyor araç.

O zaman aracı böyle kullanmayın, en kısa zamanda tamire gidilmeli. 90 dereceyi net şekilde geçmiş her an zarar görüyor araç.
Su kaynatmatmadıkça problem olmaz. Ve kırmızıya yaklaşmadıkça.
Hocam hava çok sıcak ben sıfır araçla İzmir'de 95 derece gördüm. Bu anormal sıcaklıklar.
Hocam benim gösterge sayılı değil problem orda. Nasıl bileceğim zararlı olup olmadığını.

Su kaynatmatmadıkça problem olmaz. Ve kırmızıya yaklaşmadıkça.

Hocam benim gösterge sayılı değil problem orda. Nasıl bileceğim zararlı olup olmadığını.
Bir anlık şey su kaynatması, dikkatli olmakta fayda var. Sabit 90 olması gerekirken artması sağlıklı değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı