i3 13100F alınır mı?

i3 12100(F olmayan) Vatan Bilgisayar sitesinde 1961 TL olmuş bilgin olsun. 13100F arasında çok bir fark yok.
Hocam ryzen 5 5600 le aralarında dağlar kadar fark varmıdır ki almışken iyide almak istiyorum baya bi götürmesini istiyorum

Bir kere yapınca BIOS'u ayarlıyor, BIOS sıfırlamadığınız sürece kalır.

Ekran kartı olduktan sonra özellikle Intel'de dahili grafikli işlemci almasına gerek yok, tabii isterse alabilir.
Tamamdır sağol başka bişey sorucam anakart bios update yapmam gerekiyormuş ama elimde işlemci yok servise göndersem yaparlarmı

Hocam ryzen 5 5600 le aralarında dağlar kadar fark varmıdır ki almışken iyide almak istiyorum baya bi götürmesini istiyorum
Fark var.5600 alacaksan onu al.Ben 12100'ü eğer 13100F alacaksan düşünmen için attım.

Ekran kartı olduktan sonra özellikle Intel'de dahili grafikli işlemci almasına gerek yok, tabii isterse alabilir.
Katılıyorum ancak şuan F olandan daha ucuza satıldığı için onu almamak için bir sebep yok :D

Tamamdır sağol başka bişey sorucam anakart bios update yapmam gerekiyormuş ama elimde işlemci yok servise göndersem yaparlarmı
Anakart modeli neydi?
Ryzen 5 5600+3600 MHz RAM daha iyi olur, RAM almadıysanız.

Arkadaşlar selam, ben i3 13100F almayı düşünüyorum. Ryzen 5 5600 çok ısınıyor diyorlar şu an bütçem çok olmadığından stok fanla uzun süre kullanmam gerekiyor. i3 13100F ile aralarında dağlar kadar fark var mı 5600 ile arasında?
Ekran kartın nedir? Bütçen ne kadar belki ucuza bulup fazladan bir soğutucu alabilirsin. Tabi ekran kartının hangisinden daha iyi performans alacağıda önemli. Boşuna israf etmemiş olursun.

MSI A520M-A Pro AM4 DDR4 bellek 4600(OC) DVI HDMI M.2 USB3.2 mATX Amazon.com.tr bunu almam gerekiyor çünkü Amazon'da hediye bakiyem var ondan dolayı RAM'im var 8x2 2666 3200.
Bu varken ona para vermeni önermem, bu alınabilir.

Veya bu ama üstteki daha iyi.

Hocam 6 7 ay kullanacağım

Hocam hangisi alınır stoc fanla kullanacağım aralarında çok fark var mı pek anlamıyorumda.

Merhaba, sorununuzla ilgili bilgileri size aktarmak istiyorum, konuyu anlatayım size stok fan değerleri işlemci'nin tam performansında bile yeterli soğutma bandında koruyacaktır her iki işlemci Intel'ya da AMD fark etmiyor. Evet 5600'ün rakibidir ve güncel bir işlemcidir. Tek çekirdek performansları ile AMD'den yer, yer öne geçtiğini gözlemliyorum bana kalırsa işlemcinin yalnızca ısınmasından ziyade FPS ve F/P bağlamına dikkat etmemiz gerekecek olursa i3 13100F daha makul bir işlemcidir.

4K oyunlarda bile NVIDIA RTX 3 ve 4 ailesi AMD XT 6 ailesi ekran kartlarını bile rahatlıkla beslediğine şahit oldum, özellikle 2K ve Full HD de bu Intel işlemciler fiyatından, ötürü gerçekten ender ve Intel tarafınca çıkmış çiçek işlemciler diyebiliriz. Türkiye standartlarında hem yeni nesil güncel bir işlemciye hem de cebinizin ağırlığını koruyarak en güzel sistemlerden birine sahip oluyorsunuz, benim kararım i3 12100F değil AMD 5600 değil i3 13100F olacaktır ki kendim 6 ay kadar testlerini yaptım bu işlemcilerin hemen alabilirsin.
Keyifli alışverişler. 😊😊
-Niyazi çarkçeviren

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı