i3 540 ve R7 240 için işletim sistemi önerisi

bakaykutçum

Decapat
  • i3 540
  • R7 240
  • 4 GB RAM
  • H55MVX
Sistemim bu şekilde. Ekran kartını yeni aldım, uzun zamandır bilgisayarı kullanmıyordum şimdiyse ağır bir kasma sorunu var. Windows 10 yüklü şu an, acaba Windows'tan mı kaynaklanıyor? 7 yüklesem sorun çözülür mü? (ekran kartı driverlarını AMD'nin kendi programı bulup yükledim)

Son düzenleyen: Moderatör:
RAM yetersiz ve muhtemelen HDD de ömrünü tamamlamak üzeredir. RAM'i 8, HDD'yi de SSD ile değiştirirseniz sorundan kurtulursunuz.

4GB ram kasması için neden değil. HDDyi değiştirebilirsin. Windows 10, 8 kadar sorunlu değil onun da sorun yapacağını sanmıyorum.

4GB ram kasması için neden değil. HDDyi değiştirebilirsin. Windows 10, 8 kadar sorunlu değil onun da sorun yapacağını sanmıyorum.
Aslında ben işlemciden şüpheleniyorum 3 saat açık kaldıktan sonra kasmalar oldukça artıyor sebebi işlemci olabilir mi sizce. Yeni kasa toplayacağım için üstünde de çok durmuyorum aslında ama sorunu çözersem tecrübe olur. :)

Aslında ben işlemciden şüpheleniyorum 3 saat açık kaldıktan sonra kasmalar oldukça artıyor sebebi işlemci olabilir mi sizce. Yeni kasa toplayacağım için üstünde de çok durmuyorum aslında ama sorunu çözersem tecrübe olur. :)
Olabilir. Hatta işlemcin fazla ısınıyor da olabilir (termal macum bitmiş, işlemci fanı bozulmuş vs.) Kasmaya başladığında CPU ısı değerlerine bakabilir misin?

Olabilir. Hatta işlemcin fazla ısınıyor da olabilir (termal macum bitmiş, işlemci fanı bozulmuş vs.) Kasmaya başladığında CPU ısı değerlerine bakabilir misin?
Biraz geç oldu ama baktım bugün min 35 derece max 76 derece yaklaşık 2 saat açık kaldıktan sonra 50 derecenin altına düşmüyor oyun açık olmasa da içini açtım full toz ve macun diye bişey kalmamış bugün uzun zamandır kaçındığım masrafı yapıp salyangoz macun ve fan alcam umarım çok geç değildir :)

Biraz geç oldu ama baktım bugün min 35 derece max 76 derece yaklaşık 2 saat açık kaldıktan sonra 50 derecenin altına düşmüyor oyun açık olmasa da içini açtım full toz ve macun diye bişey kalmamış bugün uzun zamandır kaçındığım masrafı yapıp salyangoz macun ve fan alcam umarım çok geç değildir :)
76 fazla bir değer. Dediklerini yap büyük ihtimal sorun kalkacaktır.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı