i3-6098P Overclock

xylm

Decapat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Mühendis
Selamun aleyküm. Beyler şimdi ben de i3-6098P var ve oynadıgım oyunlar PUBG, CS:GO ve LOL düşük ayarlarda oynadıgım için çok bir sıkıntım yok. Şu anda Ryzen 2600 almayı düşünüyorum ama elimde olan imkanı max performansa nasıl çevirebilir mi de düşünüyorum, çünkü ekran kartını da değiştirince biraz bütçede takılıyorum.

Sorum şu:

PC'nin BIOS ayarlarına girince MSI sürüm overclocking kısmı var. Forumda okudugum kadarıyla i3-6098P ye overclock yapılamıyor. H110, ekran kartı 1050 Ti var. Performansı bir tık arttırabilmek mümkün mü PUBG'de? 100 FPS, LOL'de 135 FPS, CS:GO'da ortalama 200 FPS civarı alıyorum. Monitor 144 oldugu için performansı bir tık arttırmak istiyorum, BIOS'dan veya aklınıza gelen başka bir yol var mı? Teşekkürler.

Bu arada MSI Afterburner'i bir kaç gündür kullanıyorum, sanki biraz daha iyileşti performansı PC'nin ve ekran kartının kontrol panelinde performans da kullanma. Ya calısıyorum PC'yi ve mouseyi da 500 Hz ye çektim, bir yol gösterin ağabeyler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben performans için Unlost un grafik ayarlarını kullanıyorum. İşe yarıyor. Geforce Experince ile oyunları optimize etmeyi unutma.

vx15 kardeşim şimdi bahsettiğin kişinin ayarlar ingilizce kaynaklardada mevcut olup bir çok değeri bende elimden geldiğince düzenlemesini yaptı pc yi nihai modda da kullanıyorumb leviacmerkan ancak benim için yeterli değil.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı