Çözüldü i310100F 5600 XT sistem Valorant son güncelleme sonrası FPS düşüşü

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 11

bertony

Hectopat
i310100F işlemci ve 5600 XT ekran kartım var.
Monitörüm 165 Hz.
Valorant'ta tüm grafik değerlerim orta ve düşükte kullanıyorum.
Maalesef Valorant'ta NVIDIA kullanıcılarına özel giriş gecikme Boost'u var.
Fakat AMD kullanıcılarında bu yok.
Valorant'ta V-Sync açıkken toplam kare işleme hızı 6.1 ms de sabit oynayabiliyorum. Stabil, donma ve kasma problemi olmuyor fakat 6.1 ms.
FPS kilidini kaldırdıktan sonra 4.3 ms e kadar geliyor fakat bu durumda da oyunda kasma problemleri oluyor.
Kesinlikle sistemimle alakalı bir problem olduğunu düşünmüyorum.
Bu arada çözünürlüğüm en düşükte.
Sizlerin kullandığı en iyi güncel Valorant ayarları nelerdir?
Oyunda sanki bir bozukluk var gibi. CS de bunların hiçbirisi olmuyor.

Çözüm
@bertony Valorant gibi bir oyunda çözünürlük düşürmek ne kadar etkili tartışılır. Ekran kartından tam verim alabilmek için 1920x1080 çözünürlükte oyunu oynarsanız büyük ihtimalle sorun çözülecektir.
@bertony Valorant gibi bir oyunda çözünürlük düşürmek ne kadar etkili tartışılır. Ekran kartından tam verim alabilmek için 1920x1080 çözünürlükte oyunu oynarsanız büyük ihtimalle sorun çözülecektir.

Çözüm
Tamamda daha düşük çözünürlükte oynanırsa eğer daha az yük bineceği için daha iyi bir performans vermesi gerekmezmi?

@bertony işlemciye yük bindiği için ekran kartı tam performans çalışamıyor. Tavsiye olarak 1920x1080 çözünürlükte yüksek ve orta ayarlarda kullanmanız daha stabil ve yüksek ekran kartı kullanımı sayesinde oyunda yavaşlama sorunu olmayacaktır.

@bertony işlemciye yük bindiği için ekran kartı tam performans çalışamıyor. Tavsiye olarak 1920x1080 çözünürlükte yüksek ve orta ayarlarda kullanmanız daha stabil ve yüksek ekran kartı kullanımı sayesinde oyunda yavaşlama sorunu olmayacaktır.
Evet çözünürlüğü biraz daha yükselttim vs 4.3 tepkime süresine düştü oyun. :D

@bertony tahmin ettiğim gibi, ilk yorumumu çözüm olarak seçerseniz sevinirim. Ve sisteminizi 1080p çözünürlükte kullanmanız çoğu oyunda daha stabil ve akıcı bir oyun deneyimi sağlayacaktır.

@bertony tahmin ettiğim gibi, ilk yorumumu çözüm olarak seçerseniz sevinirim. Ve sisteminizi 1080p çözünürlükte kullanmanız çoğu oyunda daha stabil ve akıcı bir oyun deneyimi sağlayacaktır.

Ama düzeldi fakat VSync modunda olduğu gibi tam olarak akıcı bir oyun olmuyor.
Tam düzelmedi halen. FPS kilidini 240'a getirdim bir nebze daha iyi oldu.

Geri
Yukarı