i5 10210u oyunlarda işlemci frekansı düşüyor

Astro

Decapat
Yer
Akhisar
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar öncelik ile değerli forum üyeleri benim sorunum daha alalı 1 hafta olan MSI modern 14 laptopumun işlemcisiyle yaşadığım sorun. Şimdi sorunum şu şekilde ben ThrottleStop programını kullanarak bazı ayarlar yaptım ve işlemci oyun açık değilken ve stress testine sokmadığım zaman 3.60 GHz'lere bile çıktığı oluyor fakat ya bir stress veya bir oyun açtığımda ise stress testinde 2.20 GHz Valorant oyununda ise 1.70 GHz oluyor. Yani bunu sabitlemenin bir ayarı var mıdır?

Dosya Ekleri

• C3A7F769-642A-4C00-B1D2-C64B86B742EE.jpeg
    C3A7F769-642A-4C00-B1D2-C64B86B742EE.jpeg
    151,5 KB · Görüntüleme: 64
Son düzenleyen: Moderatör:
U serisi işlemciden fazla şeyler bekliyorsunuz. Kaybı en aza indirmek için laptop soğutucularını kullanabilirsiniz. Her halükarda frekansı düşürecektir. Her zaman en yüksek frekansta çalışabilecek bir işlemci değil. Hyper Threading kapalı olduğu için işlemciyi 8 yerine 4 çekirdek olarak kullandığınızı da hatırlatmak isterim.

U serisi işlemciden fazla şeyler bekliyorsunuz. Kaybı en aza indirmek için laptop soğutucularını kullanabilirsiniz. Her halükarda frekansı düşürecektir. Her zaman en yüksek frekansta çalışabilecek bir işlemci değil.

Evet fanı fullediğim zaman 2.45 oldu sanırım soğutmadan yok ben zaten bu laptopu oyun için almadım oyunu açtığım zaman 20 FPS yukarı çıkmıyordu videolu testlerde 100 FPS falan alıyolardı.
Demek ki bir tane soğutma alsam gene idare eder.

Geri
Yukarı