i5-10400F RTX 2060 sistem oyun sırasında aniden kapanıyor

Cengiz7

Femtopat
Daha fazla  
RAM
kingston Fury Beast 16 GB 3600 MHz
Ekran kartı
RTX 2060 Zotac
Anakart
Asus B460m-k
İşlemci
i5 10400f
Sistem özellikleri şu şekilde.
RTX 2060.
i5 10400F.
650W 80+
Kingston 16 GB 3600 MHz.
ASUS B460M-K

Ben herhangi bir oyuna girsem örneğin Mafia Definitive Edition diyelim GeForce Experience uygulamasının önerdiği optimum ayarlarda çalıştırdığımda oyun 5-6 saniye sonra siyah bir ekran gösterip kendini kapatıyor. En güncel sürücüler kurulu, bellek sorunu yok testmem5 uygulamasından test ettim (ekran kartı, BIOS...) Bu olay bütün oyunlarda oluyor FPS sabitleme olmadan hiçbir oyun açık kalmıyor bilgisayar zorlandığı için galiba kapatıyor. Ben yanlışlıkla ayarlardan açtıysam (öyle bir özellik varsa?) nasıl kapatırım donanımsal bir sorun ise nasıl çözebilirim bilen birisi varsa yardımcı olabilir mi?

Sistem özellikleri şu şekilde.
RTX 2060.
i5 10400F.
650W 80+
Kingston 16 GB 3600 MHz.
ASUS B460M-K

Ben herhangi bir oyuna girsem örneğin Mafia Definitive Edition diyelim GeForce Experience uygulamasının önerdiği optimum ayarlarda çalıştırdığımda oyun 5-6 saniye sonra siyah bir ekran gösterip kendini kapatıyor. En güncel sürücüler kurulu, bellek sorunu yok testmem5 uygulamasından test ettim (ekran kartı, BIOS...) Bu olay bütün oyunlarda oluyor FPS sabitleme olmadan hiçbir oyun açık kalmıyor bilgisayar zorlandığı için galiba kapatıyor. Ben yanlışlıkla ayarlardan açtıysam (öyle bir özellik varsa?) nasıl kapatırım donanımsal bir sorun ise nasıl çözebilirim bilen birisi varsa yardımcı olabilir mi?
Ayarları kurcaladıysan veya şüphelendiğin bir ayar varsa direk sıfırla sistemi derim. Ayrıca sıcaklık değerlerine felan baktın mı?

OCCT ile PSU testi yapar mısın?

Testi yaptım herhangi bir sıkıntı yok. Sistemi sıfırlamayı deneyeceğim.

Ayarları kurcaladıysan veya şüphelendiğin bir ayar varsa direk sıfırla sistemi derim. Ayrıca sıcaklık değerlerine felan baktın mı?
Bilgisayara format attım oyun, otun indirdim bu atma sorunu hala yaşanıyor başka bir çözüm öneriniz var mı?

Testi yaptım herhangi bir sıkıntı yok. Sistemi sıfırlamayı deneyeceğim.

Bilgisayara format attım oyun, otun indirdim bu atma sorunu hala yaşanıyor başka bir çözüm öneriniz var mı?
Ekran kartı kullanımı %80 e ulaşınca kapatıyor kendini onu fark ettim öyle bir ayar var mı?

Mafia definitive edition bu nvidia önerdiği ayarlarda 60 fps sabit bu kullanım değerlerini veriyor ve çöküyor yardımcı olurmusunuz?

Dosya Ekleri

• resim_2024-04-13_172810951.png
    resim_2024-04-13_172810951.png
    74,4 KB · Görüntüleme: 4
Son düzenleme:

Geri
Yukarı