i5 12400F sistemde 58 derece işlemci sıcaklığı normal mi?

Bugün birkaç oyunda test ettim;

God of War, ekran kartı maksimum 63 derece, işlemci maksimum 68 dereceye ulaştı.
GTA V, ekran kartı 65 derece, işlemci 71 dereceye yükseldi.
(ekran kartı RX 6750XT)
Hepsi 1 saatlik oyun süreçlerinde oldu. Tahminimce uygun değerler ama boştayken de bu değerlere yakın sıcaklık almak normal mi çözemedim.
İyi iyi çok takma o kadar normal yani bence

RDR2'de 1080p ultrada işlemci 67,68 civarında, ekran kartı da 62 derece civarındaydı, 3 saatin ardından.

Boştayken işlemci 40, ekran kartı 42 seviyelerinde. Özelliklerim senin cihaz ile aynı.

Yükteki sıcaklığın ideal gibi. Boştaki sıcaklıklarına da bak. Bir de, hiç coil whine yaşadın mı? Onu da merak ettim.

RDR2'de 1080p ultrada işlemci 67,68 civarında, ekran kartı da 62 derece civarındaydı, 3 saatin ardından.

Boştayken işlemci 40, ekran kartı 42 seviyelerinde. Özelliklerim senin cihaz ile aynı.

Yükteki sıcaklığın ideal gibi. Boştaki sıcaklıklarına da bak. Bir de, hiç coil whine yaşadın mı? Onu da merak ettim.
Yaşıyorum :/ napacağımı şaşırdım. cızz cızz ötüyo oyun girdiğimde yük aldığında.

Yaşıyorum :/ ne yapacağımı şaşırdım. Cızz cızz ötüyor oyun girdiğimde yük aldığında.

Benim cihazda da fazla. Önlemek için yapabileceğimiz çok şey yok, kulaklık takmayı deneyebilirsin. Ben RDR2'de kulak içi kulaklıkla fanları ve coil Whine'yi neredeyse hiç duymuyorum, ve fanların sesi daha fazla geliyor oyunda.

Dün daha çok baş ağrıtıyordu, bugün daha çok alıştım. Gün geçtikçe alışmamız gerek...

Benim cihazda da fazla. Önlemek için yapabileceğimiz çok şey yok, kulaklık takmayı deneyebilirsin. Ben RDR2'de kulak içi kulaklıkla fanları ve coil Whine'yi neredeyse hiç duymuyorum, ve fanların sesi daha fazla geliyor oyunda.

Dün daha çok baş ağrıtıyordu, bugün daha çok alıştım. Gün geçtikçe alışmamız gerek...
Sağlık problemlerinden kulaklık takamıyorum benim işim çok zor :D Servise vermem vs. bir şey değiştirir mi? yoksa alışmaya çalışmak daha mı iyi olur

Geri
Yukarı