i5 2450M Turbo Frekansı Sorunu

78501

Kilopat
Makaleler
5
Merhabalar. Yalnızca test amaçlı 8K video açtım. Ardından görev yöneticisindeki CPU bölümüne baktığımda işlemci kullanımı %100 olmasına rağmen en fazla 2.85 GHz gördü. Bildiğim kadarıyla 3.1 GHz'ye kadar çıkması gerekiyor. Bu konuda bilgim olmadığı için size danışma ihtiyacı duydum. Yardımlarınızı ve fikirlerinizi bekliyorum. Teşekkürler.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    98,7 KB · Görüntüleme: 41
Merhabalar. Yalnızca test amaçlı 8K video açtım. Ardından görev yöneticisindeki CPU bölümüne baktığımda işlemci kullanımı %100 olmasına rağmen en fazla 2.85 GHz gördü. Bildiğim kadarıyla 3.1 GHz'ye kadar çıkması gerekiyor. Bu konuda bilgim olmadığı için size danışma ihtiyacı duydum. Yardımlarınızı ve fikirlerinizi bekliyorum. Teşekkürler.
Bir sorun olduğunu zannetmiyorum. İşlemciler gösterilen frekansta çalışmayabilir. Mesela benim PC'nin işlemcisi (I5-3337U, 2.70 GHz'e kadar turbo) en fazla 2.54 GHz oluyor (Bazen).

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı