İ5 3450 sistem 1 saniyede açılıp kapanma sorunu

BatucanCL

Kilopat
Daha fazla  
N11'den bir kasa almıştı ve bu kasa için anakart ekran kartımı temizlemem gerekiyordu. Bundan sonra olanlar oldu. İlk önce fırçayla çoğu tozu aldım. Bu arada anakart ve işlemci fanı takılı, sonra dedim ki fön makinesiyle kalanları temizledim. Onları masaya koyup biraz oturdum. Ondan sonra anakart ve ekran kartı ve montajına geçtim. Benim geçen yıldan aldığım power suppley vardı. Onla taktım ve olanlar oldu. Power tuşuna bastığım anda sadece 1 saniyeliğine fanlar dönüyor ve sonra reset atıyor kendi kendine. Dedim ki power supply'da sorun vardır çıkardım. İlk kasada kullandığımı taktım olmadı. Belkide kasada sorun vardır çıkardım ilk kasaya taktım yine aynı. Bu seferde eski anakartım vardı Quad 8300 olan onu denedim eski ve yeni kasaya ayrıca 2 power supply'i de denedim çalışıyor. O zaman işlemci fanında sorun var onuda eski anakasaya taktım çalışıyor. Bir de sata kablolarının hepsini çıkarttım sadece anakartta giden 2 kablo kaldı ama yine aynı RAM'leri çıkarttım yine ayı. Şu an ne yapıcağımı bilmiyorum. BIOS sıfırlaması da yaptım 2 türlü olmadı. Aşağıda anakart ve işlemci bilgisi vardır.

• Anakart : Asus H61M-K
  • İşlemci : İntel Core i5 3450 3.1 GHz
  • PSU : Everest eps_4900b
  • RAM: 8 GB

Son düzenleyen: Moderatör:
Bana fotoğraf atsana, kabloları ortadan çek biraz, fotoğrafta görünsün sistem. Neyi nereye takmışsın bakalım.

İşlemci yerine tam olarak oturmazsa da kapanabilir bilgisayar.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı