i5 4590 Ve Msı gaming 5 nasıl?

Gökhan Kaan

Kilopat
Daha fazla  
Selamlar. Şuanki ekran kartım hd6950. Anakart olarak 2.el msı gaming 5 ve i5 4590 buldum. İkisini totalde 750 tl ye aldım.
  1. sorum : Sizce iyi fiyatamı aldım? İşlemci sıfır 1 kere kullanıldı sistem denemek için. Anakart ise 5 aylık vatandan alınma.
  2. sorum : Şimdilik bu sisteme 6950 yi kullanacağım. Seneye kadar da gtx 970 yada r9 290 512 bit alacağım. Power 80 plus 650 watt. Bu işlemci seneye alacağım bu ekran kartlarına darboğaz oluşturur mu?
  3. Sorum : Bu işlemciye msı gaming 5 ile overclock yaparsam kayda değer performans artışı alır mıyım? Yapmama gerek kalır mı gtx yada r9 için. Normalde yapmak istemem.ömründen gitmesin.

1. Fiyat konusunda emin değilim ama aldığın fiyat iyi sayılır.
2. Kesinlikle darboğaz olmaz. Hatta 2-3 sene sonraki üst düzey ekran kartlarıyla bile kullanılabilir. R9 300 serisini bekle derim, elindeki kart şu an oldukça iyi.
3. İşlemcinin çarpan kilidi açık değil bu yüzden OC yapılamıyor. İhtiyaç duymazsın.

2.soru : Alabilirsin fakat ihtiyacın yoksa yeni serileri bekle, 650 watt ile GTX 960 alınabilir ama SLI yapamazsın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Gidip sıfır olarak almış olsaydınız gereksiz olmuş derdim ama fiyatı çok uygun. İsterseniz ileride i7-4790k, SLI ve 2k-4k seçeneklerini düşünebilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Cevaplarınız için teşekkür ederim.Tavsiyeleriniz üzerine ekran kartı için yeni serileri bekleyeceğim.Sizden bir ricam olacak çok araştırdım ama adam gibi bir şey bulamadım.Hd 6950 yi 6970 yaptım.Shader açtım.Kart 1 gb.bana voltaj değerleri dahil hangi saat hızlarını girebileceğimi söyler misiniz.Ekran kartının biosunu dediğiniz ayarları girerek düzenleyip o şekilde flaşlayacağım.sürekli over clock yapmak istemiyorum.direk 3d uygulamalarda sizin dediğiniz değerlerde otomatik çalışsın.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı