i5-4670K ve R9 280X sistem yükseltme

CoffinShaker

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Kentucky
İşlemcimi, anakartımı ve belleklerimi yükseltmek istiyorum ve kendi kafamda bir kaç parça belirledim sizin bunlar hakkında ki yorumunuzu veya imkan dahilinde daha iyilerini tavsiye edeceğiniz umuduyla buraya geldim. Bu yükseltmeyi yapma sebebim ise Battlefield 1 denen illet bir oyunun hastası olmam. Mevcut sistemimle bir problem yoktu fakat son 3 - 4 aydır Battlefield 1 oyunun da nedenini bir türlü çözemediğim şekilde işlemcim darboğaza girmeye başladı bir sürü farklı yerli - yabancı forum gezdim onlarca farklı yöntem denedim çözemedim ve en sonunda sistemimi yükseltme kararı aldım.

Mevcut işlemcim : I5 4670K overclock 4.4 GHz
Mevcut anakartım : MSI Z97 Gaming 5
Mevcut belleklerim : Gskill Ripjawx 4x4 1600 MHz
Ekran kartım : Asus R9 280X

Yeni almak istediğim parçalar ise şu şekilde : AMD Ryzen 5 1600X, GIGABYTE GA-AB350 Gaming 3 ve GSKILL 2x8 DDR4 SniperX 3200 Mhz.

Ve son olarak da 1600X'in içinden soğutucu çıkmadığını öğrendim uygun fiyatlı ama biraz da overclock yapmaya imkan tanıyacak bir soğutucu önerebilir iseniz çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemin gayet güzel. Neden dar boğaz yaptığını ben de merak ettim şimdi.
Ben de bir türlü çözemedim ki dostum. Spectre updateleri sonrası durum daha da kötü oldu güya bizi etkilemeyecekti çok fazla ama gel gör ki GTA V ve Battlefield 1 gibi işlemci yiyen oyunlarda %95'in altına inmiyor bir çok yerde de yetmiyor kasıyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ryzen 5 1600 alın bence. Soğutucu derdiniz de olmaz.
1600X'de kararlıyım özel bir soğutucu istiyorum overclock yapmayı kurcalamayı seven biriyim o yüzden :)

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı