i7 13700K için soğutucu önerisi

Arctic LIQUID FREEZER II 280 kullanıyorum. Oyunlarda sıfır sıkıntı, stres testinde biraz üzüyor.

Hocam kasa ASUS GT 301 destekliyor mu ben bilmiyorum?

Hocam ben arkadaş için soruyorum stok kullanıyor oyunlardan atıyor işlemci 100 derece oluyor direkt.
Desteklemez ve üst kısıma 240mm'de olsa takamazsınız. Soğutucu radyatörü kasanın ön kısmına takılabilir sadece. İstisna RAM slotları kurtarırsa eğer üst tarafa takanlar olabiliyor.

İşlemciniz güçlü, sıvı soğutucu alacaksanız iyi bir ürün almanız lazım. Ancak iyi bir kule tipi soğutucu, sıvı soğutucuyu aratmaz. SE-226XT ya da bütçeyi zorlayarak Noctua bakabilirsiniz. Kendim kasada TUF LC240 sıvı soğutucu kullanıyorum.

İşlemciniz güçlü, sıvı soğutucu alacaksanız iyi bir ürün almanız lazım. Ancak iyi bir kule tipi soğutucu, sıvı soğutucuyu aratmaz. SE-226XT ya da bütçeyi zorlayarak Noctua bakabilirsiniz. Kendim kasada TUF LC240 sıvı soğutucu kullanıyorum.

Hocam dediğim gibi arkadaşın oyunlardan atıyor stok soğutucu ile 100 derece falan oluyormuş bu soğutucu yeter ise bunu alsın. Ama bir de alternatif için sıvı soğutucuda önerir misiniz?

Hocam dediğim gibi arkadaşın oyunlardan atıyor stok soğutucu ile 100 derece falan oluyormuş bu soğutucu yeter ise bunu alsın. Ama bir de alternatif için sıvı soğutucuda önerir misiniz?
Sadece oyun oynayacaksa bios ayarlarından işlemcinin güç tüketimini düzeltsin yeterli olur. Benim anakartım da dahil olmak üzere bir çok anakarın stok güç tüketim ayarı Allah ne verdiyse şeklinde yapılmış, Intel'in önerisi olan 125 watt, bu şekilde yaparsa sorun yaşamaz diye düşünüyorum. Bende dandik bir soğutucu ile birkaç gün böyle kullandım.

Yeni konular

Geri
Yukarı