i7 6700K Sisteme Kaç Watt PSU Gerekir?

Sertifika verimlilikte kalite bakımından artı sağlar tabi normal kullanımda problem olmaz ancak overclock, SLI gibi işlere giriştiğinde yetersiz gelebilir, bu konuda daha tecrübeli arkadaşlar yorum yazacaktır.

Sistemin tüketeceği watt değeri : 651 watt.
Önerilen güç kaynağı : 701 watt.
Amper Kombinesi;
+3.3V+5V+12V
12.1 A9.5 A51.1 A
[TBODY] [/TBODY]
[TBODY] [/TBODY]

Not :GPU saat hızı 1936 frekansında olan iki tane 1080 ile SLI yapılmış ve işlemci 1.3 voltaj ile 4800 frekansına getirilerek hesaplanmış bir sistemin tüketeceği watt değeridir.

Bu ithaf yoluyla Aerocool KCAS 750 watt 80+ bronz güç kaynağı yeterli gelecektir.

Bu sisteme sıvı soğutucu neden düşünmüyorsun ?
Bilgisayar bileşenleri hakkında çok bilgim yok, araştırmalar sonucu en iyi parçaları bir araya toplamaya çalıştım. Aldığım soğutucu da çok iyi bir soğutuymuş, sıvı soğutmanın farkı ne oluyor yani çok daha etkili mi oluyor yoksa biraz daha fazla mı etkili ? Bu arada Güç Kaynağı olarak 750W be quit Dark Power Pro 11 Modular 80+ Platinum düşünüyorum. Sizce benim sisteme artı Monitör, Hoparlör, Klavye Mouse, ve Kasa ve fanlar falan eklenmesine rağmen bu düşündüğüm Güç Kaynağı fazlasıyla yetecekmidir ?

Son düzenleme:
Be quiet! yaptığı modelleri çok iyi. Yani görünüş itibariyle de güzel gözüküyor. Ama skylake işlemcileri çabuk bükülüyor diyorlar. Öyle bir söylenti var. Ne kadar doğru bilmiyorum ama işi sağlama almakta fayda var.

Merhaba arkadaşlar, konuyu doğru yere açıp açmadığımdan emin değilim, kusura bakmayın.

Yeni oyuncu PC topladım ama güç kaynağında kararsız kaldım. Sizden ricam belirttiğim sisteme çok çok rahat fazlasıyla yetecek güç kaynağı kaç watt olmalı? Şimdiden teşekkürler.

İŞLEMCİ: İNTEL SKYLAKE İ7 6700K

ANAKART: ASUS MAXİMUS HERO VIII DDR4 3800 MHZ

EKRAN KARTI: ASUS GFORCE GTX 1080 STRİX GDDR5X OC AKTİV

RAM: 32 GB HYPERX PREDATOR DDR4 3000 MHZ

HDD: 1 TB SEAGATE 7200 RMP

SSD: 500 GB SAMSUNG

İŞLEMCİ SOĞUTUCU: DARK ROCK PRO 3 120mm

Sistem de eksik bilgi varsa uyarın lütfen.
Gerçek 650 işini görür dostum

Sıvı soğutma tabiki daha etkili özellikle senin seçtiğin hava soğutucu aşırı büyük, konulardan sıvı soğutma ile ilgili detaylı bilgiye ulaşabilirsin işlemcide aşırı bir overclock yapmayacakan ortalama tek radyatörlü modelini seçebilirsin.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı