[İddia] Berat Albayrak, İngiltere'de görüntülendi

Bu kurumlar, devlete vergi ödemiyorlar bile vergiden muaflar. Ayrıca bu vakıfların daha önce ABD Başkan Adayı Clinton'a bağış yaptığı bile ortaya çıktı. Ensar-Türgev neden ABD Başkan Adayına bağış yapıyor ?

Daldan dala geziyorsun şuan.

Sorulara cevap veremedikçe alakasız konuya atlıyorsun. Vakıf dernek gibi kurumların çalışma mantığını öğren önce lütfen. Bağışçı nedir bağış nedir para nereden gelir nerelere harcanız. Bu kurumları kim denetler. Statüleri nedir bilmeden her söylenene inanıyorsun.

Bu vakıf evet ABD başkan adayına 3-5 bin $ bağış yapmış. Ama ne için yapmış. Bir lobi çalışması mı bir istek için mi yaptılar bir imza işimi mi oldu tarafını belli etmek için mi yaptı veya yasal olarak zorunluluk mu oralarını bilemem. Ama sanki trilyon dolarlardan bahsediyoruz gibi 5 bin $ mı dert olan şuan!

Bu vakıf nasıl senin benim para mı yedi onu açıklamadın halen. Bu giden paralar ile oraya bina yapılmış mı yapılmamış mı bunun cevabını vermiyorsun. Dandan dala atlıyorsun sadece.

Daldan dala geziyorsun şuan.

Sorulara cevap veremedikçe alakasız konuya atlıyorsun. Vakıf dernek gibi kurumların çalışma mantığını öğren önce lütfen. Bağışçı nedir bağış nedir para nereden gelir nerelere harcanız. Bu kurumları kim denetler. Statüleri nedir bilmeden her söylenene inanıyorsun.

Bu vakıf evet ABD başkan adayına 3-5 bin $ bağış yapmış. Ama ne için yapmış. Bir lobi çalışması mı bir istek için mi yaptılar bir imza işimi mi oldu tarafını belli etmek için mi yaptı veya yasal olarak zorunluluk mu oralarını bilemem. Ama sanki trilyon dolarlardan bahsediyoruz gibi 5 bin $ mı dert olan şuan!

Bu vakıf nasıl senin benim para mı yedi onu açıklamadın halen. Bu giden paralar ile oraya bina yapılmış mı yapılmamış mı bunun cevabını vermiyorsun. Dandan dala atlıyorsun sadece.
Ben sana soruyorum zaten bu binalar yapılmış mı, yapıldıysa neden yapıldı? Bu vakıflar eğer Türkiye Cumhuriyeti üzerinden ABD'ye para gönderiyorlarsa, bunun hesabını vermek zorundalar.

Amerika'nın en pahalı, en göbeğine neden iki vakıf birleşip öğrenci yurdu dikiyorlar? Eğer aşağıda attığım paralar senin içine siniyorsa, diyeceğim başka bir şey yok.

Eğer bu vakıflar parayı bağış olarak alıyorlarsa, çıkıp belgesini çıkartsınlar. Hiçbir belge sunmadıkları zaman, Türkiye'den para kaçırdıkları kesin olur. Eğer kaçırmıyorlarsa, belgesini sunsunlar biz de kaçırmadıklarını görelim. Belge sunmadan, kaçırmıyor diyemezsin.

Muhalefet çıkıp, vakıfların yurt dışına 1 milyar TL para yolladıklarına dair belge sunuyorsa, o vakıf o paranın milletin olmadığına dair kanıt sunmak zorunda. Kimse hiçbir kanıt sunmadı. "1 Milyon TL para mı?" diyordun, 1 milyar TL'yi görünce sustun. Ayrıca bu bağışların sadece %20'si öğrencilere gidiyor. Para kaçırdıkları o kadar belli ki.

Bu vakıfın 2018'de Muhammed Ali'den 328 dönümlük 2.895.037$ değerinde arazi aldığı da ortaya çıktı. Bu parayı bu vakıfa verenler, bu parayı nereden buluyor ?

FTi7e_MWYAANqH_.jpgFTi7e_NWAAAlZ6J.jpgFTi7e_NWAAIQQtP.jpgFTi7e_OWQAYwZ9_.jpg
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ben sana soruyorum zaten bu binalar yapılmış mı, yapıldıysa neden yapıldı? Bu vakıflar eğer Türkiye Cumhuriyeti üzerinden ABD'ye para gönderiyorlarsa, bunun hesabını vermek zorundalar.

Adamların gelir gider tabloları oluyor ve bunları ABD'li yetkililer denetliyor diyorum neyini anlamadın? Vakıf ABD'de ise ABD inciğine cinciğine kadar denetler. Bina yapıldı hatta bizzat Cumhurbaşkanı açılışa gitti.
Herkesin şahsi parası istediği yere harcar istediği yere gönderir ne hesap vermesi? İsterse yakar isterse çöpe atar. İsterse yer içer kızlarla harcar bize ne bundan?

Amerika'nın en pahalı, en göbeğine neden iki vakıf birleşip öğrenci yurdu dikiyorlar? Eğer aşağıda attığım paralar senin içine siniyorsa, diyeceğim başka bir şey yok.

İçe sinip sinmemesi ne alaka? Banane bundan. Oraya para gönderenler düşünsün. Bir usulsuzlük varsa ABD'li yetkililer düşünsün. Sen neden dert ediyorsun?

Eğer bu vakıflar parayı bağış olarak alıyorlarsa, çıkıp belgesini çıkartsınlar. Hiçbir belge sunmadıkları zaman, Türkiye'den para kaçırdıkları kesin olur. Eğer kaçırmıyorlarsa, belgesini sunsunlar biz de kaçırmadıklarını görelim. Belge sunmadan, kaçırmıyor diyemezsin.

Mahkemler var orada gider verirsin mahkemeye bir usulsüzlük varsa cezasını çeker. Tutan engelleyen mi var? Zaten Vakıf ABD'de kurulmuş ise ABD mahkemeleri bakar olaya olmadı gidip oraya şikayet etsin muhalefet tutan engelleyen mi var?

Muhalefet çıkıp, vakıfların yurt dışına 1 milyar TL para yolladıklarına dair belge sunuyorsa, o vakıf o paranın milletin olmadığına dair kanıt sunmak zorunda.

Ne saçmalıyorsun Allah aşkına. Neden ispat etmek zorunda olsun. Bir iddiada bulunuyorsa muhalefet ispat edecek.
Bu mantık ile yarın sen yeni telefon alırsan bana ispat et bu paranın nerden geldiğini demem gibi bir şey bu. Bu para halkın parası sen bu parayı çaldın diyebilir miyim? Sana ne kardeşim git başımdan sen kimsin ki sana hesap verecem der misin demez misin? Bir sıkıntın varsa git şikayet et dersin dimi?

se hiçbir kanıt sunmadı. "1 Milyon TL para mı?" diyordun, 1 milyar TL'yi görünce sustun. Ayrıca bu bağışların sadece %20'si öğrencilere gidiyor. Para kaçırdıkları o kadar belli ki.

1 Milyar TL'nin dolar karşılığı nedir Allah aşkına şu kadar da saçmalamayın artık. O paranın inşaat masraflarına gittiğini adınız gibi biliyorsunuz. Burada sığ tartışma derdindesiniz halen.

Madem her şey ortada ve belli neden sustu muhalefet neden bu konuyu bıraktı neden hiç haber yapmıyorlar veya neden şikayetçi olmadılar ne bekliyorlar?

Bu vakıfın 2018'de Muhammed Ali'den 328 dönümlük 2.895.037$ değerinde arazi aldığı da ortaya çıktı. Bu parayı bu vakıfa verenler, bu parayı nereden buluyor ?

Bana ne bundan? Bana neden dert olsun. ABD'de olan bir vakıf ve ABD toprakları içinde taşınmaz alıyor sonuç olarak. ABD düşünsün bir yasa dışı iş varsa. Sonuçta yaptıkları yurtdu Türk öğrenciler kullanacak bundan neden rahatsız olursunuz.

Not: Son olarak kaynak diye attığın video hangi kanal o youtube kanalı sahipleri kim iyice bak öyle at lütfen. Sadece adını bir araştır istersen.

Son düzenleme:
İktidar da iddiayla işi götürüyor haberiniz olsun. 6'lı masaya sıcak bakmasam da onların hazırladıkları maddeleri iktidar neden ABD'den aldılar, şuradan buradan geldi diye laf söylediler?

İyice soğutuyorlar kendilerinden, kime güveneceğimizi şaşırdık.

Muhalif medya izin ile mi çalışıyor? Emir ne gelirse onu mu haber yapıyor.

Bir gazeteci elinde bilgi belge varken susar mı?

Onu senin havuz medyana sordun mu partizan?

Muhalefet çıkıp, vakıfların yurt dışına 1 milyar TL para yolladıklarına dair belge sunuyorsa, o vakıf o paranın milletin olmadığına dair kanıt sunmak zorunda. Kimse hiçbir kanıt sunmadı. "1 Milyon TL para mı?" diyordun, 1 milyar TL'yi görünce sustun. Ayrıca bu bağışların sadece %20'si öğrencilere gidiyor. Para kaçırdıkları o kadar belli ki.

Eki Görüntüle 1458829Eki Görüntüle 1458830Eki Görüntüle 1458831Eki Görüntüle 1458832
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam bu adam partizan. SDN'te de böyleydi. Şimdi gelmiş burayı zehirliyor. Cevap verme bu adama. Ne kadar belge göstersen inanmaz. Ekosistemden besleniyor bu ahlak yoksunları.

Hocam bu adam partizan. SDN'te de böyleydi. Şimdi gelmiş burayı zehirliyor. Cevap verme bu adama. Ne kadar belge göstersen inanmaz. Ekosistemden besleniyor bu ahlak yoksunları.

Belge gösterse içim yanmayacak. Saçma sapan yayınları saçma sapan iddiaları söylüyor sadece. Bu kadar önemli bir iddia var ise neden durdular neden sustular neden hiç bir şey yapmıyorlar? Muhalefetin elinde dişe dokunan belge olsa ortalığı yıkardı merak etmeyin siz.

Hani mahkeme kararı hani şikayet dilekçesi. Neden mahkemeye vermemişler. Neden ABD'de ki vakfı şikayet etmemişler madem bu kadar kirli işler var?

Veya en kötü neden bir basın açıklaması bir Youtube yayını falan yapmıyorlar belge açıklamak için. Sonra ortam yalancı çoban hikayesine dönüyor. Artık o kadar çok asılsın iddia oldu ki gerçeği söylese bile inanan insan bulamayacak muhalefet.

Yeni konular

Geri
Yukarı