İkinci el satılan ürünün alıcı tarafından bozuk olduğu iddia edilmesi

Brobise

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar 02.08.2021 tarihinde sahibinden.com araciligi ile HP 6450 marka model bir laptop satışı gerceklestirdim. Laptopta kamera ve touchpad calismiyordu. Bunu ilanda belirttim alan kisiyede yine sifayen soyledim bilgisi dahilinde satis islemini bu sekilde yaptik. Alıcı kişi sehir disinda oldugundan havale odemesi sonrasinda kargosunu cikarttim ve sorunsuz ulastirdim. Dun gece 22: 30 saatlerinde 12 gun sonra bana cihazin çalısan Wi-Fi'sinin ve USB girislerinin bozuk oldugunu bahane ederek bir mesaj atmis cok masrafi varmis 500 lira tutuyormus bunu halletmemiz gerekiyormus yoksa hukuki yollardan hakkini arayacagini yazmis. Benim nasıl bir yol izlemem gerekiyor ?degerli yorumlariminizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar 02.08.2021 tarihinde sahibinden.com araciligi ile HP 6450 marka model bir laptop satışı gerceklestirdim. Laptopta kamera ve touchpad calismiyordu. Bunu ilanda belirttim alan kisiyede yine sifayen soyledim bilgisi dahilinde satis islemini bu sekilde yaptik. Alıcı kişi sehir disinda oldugundan havale odemesi sonrasinda kargosunu cikarttim ve sorunsuz ulastirdim. Dun gece 22: 30 saatlerinde 12 gun sonra bana cihazin çalısan Wi-Fi'sinin ve USB girislerinin bozuk oldugunu bahane ederek bir mesaj atmis cok masrafi varmis 500 lira tutuyormus bunu halletmemiz gerekiyormus yoksa hukuki yollardan hakkini arayacagini yazmis. Benim nasıl bir yol izlemem gerekiyor? Degerli yorumlariminizi bekliyorum.

Eğer sen verdiğinde sorun olmadığına eminsen hiçbir şey olmaz.

Eğer sen verdiğinde sorun olmadığına eminsen hiçbir şey olmaz.
Ben verdigimde tabikide birsey yoktu benim icim rahat o konuda adam urunu alip kontrol etse ve deseki su calismiyor bu calismiyor diye 12 gun sonra yaziyor bide
Yanlış bilmiyorsam 2.elde cayma hakkı yok.
Baskan zaten sacma degilmi yani simdi ben ikinci el faturasiz urun satiyorum.sen 10 gun once teslim almissin 10 gun sonra susu busu calismiyor diyorsun millet uckagitci olmus.o yuzden getle satmadim bilerek basima gelebilecegi az bucuk tahmin edebiliyordum

Geri
Yukarı