İkinci Yerli Elektrikli Otomobil VERY 2024'te Yollarda

%100 milli olarak gösterilen Very 4 farklı modelde L7 sınıfında Yıldız Teknik Üniversitesi Teknopark'ta evry ekibinin 300 günlük yoğun çalışmasıyla üretildi.

Evry Teknoloji'nin kurucu ortağı ve makine mühendisi olan yosun karasu, motorun TÜBİTAK onay sürecinde olduğunu, yurt içinde ve dışında satılacağını açıkladı.

Bursa Gemlik'teki fabrikanın tamamlanması ile 2025'te seri üretime geçilip yıllık 10 bin araç üretim kapasitesi hedeflenecek. Şimdiden 2024 için 800 araç siparişi almışlar.

Türkiye pazarı için tüm onay süreçleri tamamlanmış, Avrupa tip onayları, R85 ve sertifikasyon süreci hâlâ devam ediyormuş.

Very serisinin Avrupa tip onay ve sertifikasyon süreçlerinin İsveç'te uluslararası bir kurumda yapıldığını açıklayıp şunu da belirtti:
bu kapsamda tüm araçların Avrupa Birliği dahil toplam 77 ülkeye ihraç edilmesinin resmi zemini tamamlanıyor.

Ayrıca yosun karasu küçük elektrikli araçlarda batarya 10 kW iken kendi araçlarında en küçük paketin 11 kW olduğunu belirtti. 300 kilometreleri gördüklerini de söylüyor fakat bunu hangi paket için dediğini göremedim.

Kaynak: Türkiye'nin yeni yerli elektrikli otomobil markası VERY'e sipariş yağmuru

İsmi bile yerli değil, bu nasıl mantık ya 🤦🏻‍♂️ Böyle konuları niye onayliyorlar? Daha herhangi bir gerçekliği yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
İsmi bile yerli değil, bu nasıl mantık ya 🤦🏻‍♂️ Böyle konuları niye onayliyorlar. Daha herhangi bir gerçekliği yok.
Nasıl gerçekliği yok hocam? Çoğu haber sayfası bunu paylaştı. Keza konu başında da kaynak belirttim.

İstiyorsanız bir de gözünüzle görün.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Satın alamadıktan sonra yerli ve milli denilen şeyin ne önemi var ki? Giriş seviye ekran kartı bile pahalı. Araba hayalimiz de olmaz ve rüyamızda bile göremeyiz.

Yeni konular

Geri
Yukarı