IMEI süresi dolan telefon kullanılmaya devam edilebilir mi?

Hocam arkadaşın dediği IMEI atma olayı dediğinizden farklı. Yazılım ile başka cihazdan aktarıyorlar. Bu işlem de her telefona olmuyor. Belli başlı işlemciye sahip cihazlarda oluyor. iPhone cihazlarda zaten hiçbir zaman IMEI atma olayı olmuyor. Yani eğer Android cihaz bu işleme uygun ise sıkıntı olmuyor.

Evet hocam biliyorum zaten başlıkta da belirttim parantez içinde iPhone için konuştuğumu.

Orasını bilmiyorum fakat, hiç denk gelmedim IMEI'si gidip de atamayanı.

IMEI'si gitmiyor zaten hocam yolcu beraberlik kayıt süresinin bir hakkı var. Ondan bahsediyorum IMEI ile hiçbir alakası yok bunun.

Android cihazların çoğu IMEI atılmasını destekliyor. 9K'lık cihaza 20k IMEI vermeyi isteyen varsa buyursun versin. Ayrıca kendinize ait eski cihazlardan birinin IMEI'si kullanılırsa sorun çıkmıyor.

Ben bilişim teknolojisi kanunlarına göre konuştum ve en başta da iPhone için konuştuğumu belirttim arkadaşımıza da yasalardan bahsettim. Fakat kimse kalp dahi atmadı. Kanun dışı kulak dolması ve kolaya kaçan garantisi olmayan yönelimlere hemen kalp atılması ve bunun da söyleyicisi tarafından nesnel olarak herkes adına kabullendirmesi de çabası. Coğrafya kader diyelim iyi sosyaller :D mute atmam gereken konulardan birisi haline gelmiş ne yazık ki.

Evet her sene başı tekrardan 8 aylık kullanım imkanınız oluyor çift SIM telefonlarda. Tek simli telefonlarda ise 4 ay.
Hocam simdi ben çift sim yurt dışı iphone 14 pro alacağım ocak ayına 8 ay yok ocakta tekrar mı 8 ay geçerli olacak yani 2024 ağustosa kadar. Bir de bazılarında hiç kapanmadığı oluyormuş doğru mudur? Sizce alayım mı işletsem bile 15 k fark var.

Yeni konular

Geri
Yukarı