İndirme hızıyla Görev Yönetici'sindeki değer uyuşmuyor

The Suvari

Hectopat
Daha fazla  
Bu konuyla alakalı çok bir bilgim olmadığı için sormak istedim. Görev Yöneticisi'ni açtığımda ethernetle aldığım hız 20 MB/sn fakat oyunları indirirken neden maksimum 2 MB/sn ile iniyor? Arka planda başka internet yiyebilecek her şeyi kapatıyorum. Sorun ne olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Tekrar tekrar okuyorum ben de yazdıklarını. Açıklamayı doğru yazıp en son yine hatalı yazıyorsun diye :D
Sanırım otomatik düzeltme tembelliğime alışmış ve MB/s’i her koşulda Mb/s yapmaya başlamış. Normalde yazarken kapalı tutuyorum ama Sosyal’de yazım hataları olmadan hızlı yazmak için açıyordum. Genelde Mb/s yerine Mbps kullanıyordum. Sanırım hep kapalı tutsam iyi olacak. 😃

MB/s olduğundan emin misiniz? Mbps ise aldığınız değerler normal. Mbps, MB/s’in 8’de 1’i oluyor. 20 MB/s için 160 Mbps hızınızın olması gerekiyor.
2315R3Q.PNG

Windows Update olabilir. Onu kapatmayı deneyebilirsin. Veya internete bağlı birden fazla kişi varsa ve onlar internette iseler, özellikle video izliyorlar veya oyun indiriyorlarsa hem senin oyundaki ping değerin artar, hem de indirme hızın düşer.

Wi-Fi kapalı sadece PC'ye ethernet ile bağlı ve Windows Update de kapalı, arka planda çalışan uygulamalar (internet yiyebilecek uygulamalar) kapalı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet, orada gösterilen değer megabit olarak. Aldığınız indirme hızı normal. Ayrıca, Sosyal'de yazım kurallarına uymazsanız ceza yersiniz. Tamamen büyük harflerle yazmayın ve nokta ile ya da gereken neyse onunla bitirin.
Tamam sağolsun zaten ortalama 2, 2.50 la iniyor herşey microsoft store hariç o 20 ile iniyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı