İngilizce öğrenmek için uygulama/site önerisi

569992

Decipat
Arkadaşlar ben ingilizceyi %100 bilmek istiyorum artık. 8 yıldır İngilizce dersi görüyorum okulda hala doğru düzgün diyolog kuramıyorum. Benim sorunum şu, ben ingilizcedeki kelimelerde gayet iyiyim ve düzgünce çevirebiliyorum. Ancak cümle kuramıyorum. Mesela "a Apple" yoksa "an Apple" mi bilmiyorum. It is nerede kullanılıyor falan bilmiyorum. The nerede kullanılıyor bilmiyorum. Bunları falan geliştirmemi sağlayacak Android uygulama ya da site lazım. PC için de uygundur. Şu an Duolingo kullanıyorum pek memnun değilim.

Demek ki daha öğrenmen gereken çok şey var. Duolingo iyidir. Kalınca grammar kitaplarımız vardı oxford falan vs. onlardan alıp konuları baştan başlayıp bitirip practice book u workbooku falan varsa çöze çöze gitmen lazım. Eğer bir kelime sessiz harf ile başlarsa "a" olur sesli harf ile başlarsa "an" olur. It' a book. It's an umbrella. Yazmadan ingilizce çalışılmaz yazarak çalışman lazım. Hem lise de hem üniversitede hazırlık okudum ingilizcem süper diyorum kendime sonra karşıma çıktığı zaman bir çok şeyi yanlış yapıyorum ya da unutmuşum örneğin duolingoyu bile yanlış çözüyorum arada kendimi denediğim zaman. Çünkü ingilizceden uzak kaldığın her gün eksiye doğru gidiyorsun.

İngilizce içerik dinlerken anlayabiliyor musunuz? Eğer burada eksik varsa dinleme çalışmak kalıplara aşina olmak için yararlı olur. Konuşma yeteneği de da destekler.

İngilizce içerik dinlerken anlayabiliyor musunuz? Eğer burada eksik varsa dinleme çalışmak kalıplara aşina olmak için yararlı olur. Konuşma yeteneği de da destekler.
Az buz anlıyorum. Ben sadece ing takısı falan onlari iyi bilmiyorum. Mesela diyolog okursam sadece kelimeler üzerinden gidiyorum.

Bir dili anlamak ile o dilde cümle kurabilmek farklı aşamalar yani iyi bilmeden de anlayabilirsiniz ama cümle kurmak ve konuşmak için çok daha fazla pratik gerekiyor. Gramer pratiğinden çok okuma ve dinleme daha etkili olur ama gramer tarafında da eksikler varsa bu da sorun olur çünkü anlamayı etkiler.

Busuu ve Duolingo gramer için en yaygın uygulamalar ama bunlara bağlı kalmamak lazım bence. Biraz ilerleyince bol okuma ve dinleme pratiği öneriliyor genelde. YouTube üzerinden İngilizce alt yazı ile pratik yapılabilir.

Geri
Yukarı