İnsan uyumadan kaç gün yaşayabilir?

kitkatr

Picopat
Merhaba, işim gereği günde 5saat uyuyabiliyorum geri kalan zamanda Full çalışıyorum. Bazen canım video izlemek falan istiyor birkaç gün uyumadan durabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, işim gereği günde 5saat uyuyabiliyorum geri kalan zamanda Full çalışıyorum. Bazen canım video izlemek falan istiyor birkaç gün uyumadan durabilir miyim?

Benim hastalığım var(yaşım 20 7 yaşında hiperaktivitem yok) günlük 1 saat uyku ile bütün günü geçirebiliyorum bana göre durabilirsiniz.

İnsan zaten uykusuzluktan ölemiyor çünkü dayanamayıp elinde olmadan uyumaya başlıyor. Uykuyu engelleyecek maddeler aldığında ancak günlerce durabiliyor. Bir süre sonra kafayı sıyırmaya başlıyor tabi. Beyinde kalıcı hasarlar oluşabiliyor.

Çok meşgul değilseniz 5-6 saatin altına düşmesin uykunuz. Uyku önemli.

Bu süreçte en fazla zararı deneyimlerim sonucu gözleriniz alıyor. Yaşamakla ilgili bir sıkıntınız olmasa bile özellikle monitöre bakacaksanız uzun süre boyunca gözlerinize yazık etmemeye çalışın derim. En, en, en kötü telefona da bakabilirsiniz bu kadar çok istiyorsanız tavsiye etmemekle beraber göz sağlınız bir tık daha iyi kalabilir küçük ekrandan dolayı video ve film izlemek istediğiniz için.

Yeni konular

Geri
Yukarı