İnsanlar Atatürk'ü neden sevmiyorlar?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Atatürk'ün meclis açılışında dua ettiği fotoğrafı vardı.

Evet onu bende biliyorum ama sözleri ile o dua etmesi biraz garip sanki orada ayıp olmasın diye ediyormuş gibi aynı benim gibi bende öyle yapıyorum cenazelerde inanmadığım halde.

Yani sevmemek için bir neden yok. İnsanlar neden bu kadar şey söyleyip hala düşman oluyor bilmiyorum ama milyonlarca lira serveti olmayan, şirketleri olmayan, tüm parasını vatanına yatıran 37 yılını cephede geçiren bu kahraman neden sevilmiyor?
Herkesin bir nedeni vardır elbet.

Evet onu bende biliyorum ama sözleri ile o dua etmesi biraz garip sanki orada ayıp olmasın diye ediyormuş gibi aynı benim gibi bende öyle yapıyorum cenazelerde inanmadığım halde.

Atatürk bir politikacıdır. Şu an imamoğlu ne kadar müslümansa muhafazakar görünmek için. Atatürk'te cumhuriyetin ilk başlarında o kadar Müslüman'dı. Sonuç önemli.

Yani sevmemek için bir neden yok. İnsanlar neden bu kadar şey söyleyip hala düşman oluyor bilmiyorum ama milyonlarca lira serveti olmayan, şirketleri olmayan, tüm parasını vatanına yatıran 37 yılını cephede geçiren bu kahraman neden sevilmiyor?

Çünkü Atatürk dedelerini astı

Sevmeyenler daha çok muhafazakâr insanlar. Ama herkes değil tabii muhafazakâr olup çok sevenler de var. Sevmeyenleri şeriatı kaldırıp laikliği getirdiği için sevmiyor genelde.

Atatürk bir politikacıdır. Şu an imamoğlu ne kadar müslümansa muhafazakar görünmek için. Atatürk'te cumhuriyetin ilk başlarında o kadar Müslüman'dı. Sonuç önemli.

Ben de öyle demek istedim ama dolaylı yoldan.

Bu yaptıklarının sana bir zararı yok ve Atatürk olmasaydı şu anda köleydin, hatta doğmamış bile olabilirdin.

Zamanında Atatürk'ün doğduğu yer Türk toprakları altındaydı.

Eki Görüntüle 1357805

Eki Görüntüle 1357806

Hayır pis laik camileri ahır yaptı suçsuz insanları astı dinimizi kirletti kuranları yaktı o kadar günah işledi ki toprak bile onu kabul etmedi (!)

Hayır pis laik camileri ahır yaptı suçsuz insanları astı dinimizi kirletti kuranları yaktı o kadar günah işledi ki toprak bile onu kabul etmedi (!)

İşte dinle karalamaya çalışırsın anca siz ve o din adamlarınız eğer bir tanrı var ise ceheneme gideceksiniz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı